УКР РУС
» » СБУ викрила злочини російських найманців в Україні, Сирії та ЦАР: оприлюднено список імен
Всі новини

СБУ викрила злочини російських найманців в Україні, Сирії та ЦАР: оприлюднено список імен

Голова Служби безпеки України Василь Грицак поінформував громадськість про злочини позаштатного підрозділу ГУ ГШ ЗС РФ під назвою ПВК "Вагнера" в Україні, Сирії та Центральноафриканській республіці.

Ці незаконні дії набувають особливої актуальності у розрізі сьогоднішньої прес-конференції Президента РФ В. Путіна та його заяв стосовно найманців, повідомили на сайті СБУ.

"Таємна діяльність "Вагнера" у ЦАР має стати об'єктом міжнародного розслідування. Російська влада жодним чином не зацікавлена у встановленні правди, адже мова йде про "приватну армію Путіна", на чиїх руках тисячі життів мирних громадян в Україні та Сирії. Нам усім нарешті треба зрозуміти, що мовчання світової спільноти вбиває", – наголосив Грицак.

Відповідно до наявних в СБУ матеріалів було встановлено, що 37 громадян РФ залучалися керівництвом військової розвідки РФ на ротаційній основі до виконання службових завдань в ЦАР, у складі "служби безпеки ТОВ "М-Фінанс", котра здійснює таємне вивезення дорогоцінного каміння (алмазів) з території Центральноафриканської республіки до РФ.

Слід зазначити, що серед них вже ідентифіковано персоналії 10 найманців, які безпосередньо знаходилися в ЦАР в день вбивства російських журналістів, які за інформацією ЗМІ проводили розслідування незаконної діяльності російських найманців у цій країні.

Більшість з цих найманців брали учать у терористичній діяльності на сході України і в Сирії, за що були відзначені державними нагородами РФ: • Залічев О.Б., 04.11.1984, м. Санкт-Петербург, особистий номер М-0197;  Грузденок Р.В., 27.12.1976, м. Санкт-Петербург, М-3207;  Юдов С.М., 28.11.1968, м. Санкт-Петербург, М-5662;  Фарафонов О.Є., 25.10.1975, м. Санкт-Петербург, М-5654;  Кіракосян А.О., 14.05.1976, м. Санкт-Петербург, М-0613;  Сотов О.О., 02.06.1976, м. Санкт-Петербург, М-5661;  Бубнов Г.А., 08.12.1971, м. Санкт-Петербург, М-5655  Вільдяєв В.В., 15.08.1977, м. Улан-Уде, М-1000;  Мінібаєв І.Р., 07.08.1988, Белгородська область, М-1005;  Завадський С.Ю., 08.11.1975, республіка Башкортостан, М-1313.

/ СБУ
/ СБУ
/ СБУ

"Дані свідчать, що після отримання спецслужбами РФ інформації про виїзд російських журналістів до ЦАР, керівник "служби безпеки ТОВ "М-Фінанс" Захаров В.М. отримав категоричний наказ вжити вичерпних заходів для недопущення витоку інформації про присутність російських терористів у цій африканській країні", – йдеться у тексті повідомлення.

Керівництво Служби безпеки наголошує, що усе вищезазначене свідчить, що сьогоднішня заява Президента РФ В. Путіна стосовно найманців ПВК "Вагнера" у ЦАР та обставин вбивства російських журналістів О.Джемаля, К.Радченко та О.Расторгуєва є свідомою брехнею.

"Матеріали ж СБУ можуть стати "ключем" для встановлення і затримання конкретних виконавців цього зухвалого злочину не "когда-нибудь", а найближчим часом", – зазначили правоохоронці.

Також, СБУ оприлюднила додаткову інформацію про членів ПВК "Вагнера", які приймали участь у бойових діях на Донбасі, але загинули в Сирії: • Свєткін Є.В., 20.03.1986, Самарська область, Ставропольський район, сел. Хрящевка, механік-водій танку, особистий номер М-0823;  Кононов А.М., 20.08.1985, Архангельська область, Котласький район, сел. Фетовська, командир танку, особистий номер М-0822.


"Обидва входили до складу танку, знищеного 07.02.2018 року під час так званого "пригожинського наступу" в районі сирійського м. Дейр-ез-Зор. Загалом, підтверджений персональний список загиблих у той день російських найманців налічує вже 63 прізвища, та є наглядним прикладом зухвалої брехні офіційних осіб РФ по відношенню до російського громадянського суспільства", – наголосили у повідомленні.

Крім того, правоохоронці поширили додаткову інформацію про членів ПВК "Вагнера", які приймали участь у бойових діях на Донбасі, але загинули в Сирії: • Свєткін Є.В., 20.03.1986, Самарська область, Ставропольський район, сел. Хрящевка, механік-водій танку, особистий номер М-0823;  Кононов А.М., 20.08.1985, Архангельська область, Котласький район, сел. Фетовська, командир танку, особистий номер М-0822;  Карабітський К.А., 26.05.1986, м. Новосибірськ, гранатометник розрахунку АГС-17, особистий номер М-0171, загинув 21.01.2017;  Васильєв Д.М., 07.10.1969, м. Перм, випускник Московського прикордонного інституту ФСБ РФ, прихильник "російської націонал-соціалістичної партії", загинув 08.09.2017;  Павлюк А.В., Іркутська область, м. Ангарськ, розвідник-зв'язківець, особистий номер М-2062, загинув 21.12.2017.

Нагадаємо, 30.07.2018 року в Центральноафриканській республіці були вбиті російські журналісти – О. Джемаль, К. Радченко та О. Расторгуєв, які проводили розслідування незаконної діяльності російських найманців у ЦАР. При цьому, російська влада відразу заперечила факт присутності терористів ПВК "Вагнера".


Слід зазначити, що Служба безпеки України повідомила, що найближчими днями відбудеться спеціальний брифінг контррозвідки СБУ щодо затримання на сході України 3-х агентурно-бойових груп російської військової розвідки.

Джерело: 5.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну