Доопрацьований до другого читання проект закону про держбюджет-2019 передбачає фінансування монетизації субсидій в розмірі 55,095 млрд гривень. Про це йдеться в пояснювальній записці до документа, який уряд уже вніс до Верховної Ради.
Сама сума, виділена на монетизацію субсидій не змінилася, але тепер розділена на дві бюджетні програми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
- Українців чекає три етапи тотальної монетизації субсидій
За однією з програм Міністерству соціальної політики виділяється 20 млрд грн на надання пільг та субсидій "живими грошима". За іншою програмою 35,095 млрд гривень планується направити місцевим бюджетам у вигляді субвенції.
Нагадаємо, зараз при пільговій оплаті за послуги ЖКГ квитанції надходять вже з урахуванням знижки, а при наданні субсидії - в квитанції вказати повну суму, але її частину погашає держава, сума компенсації не надходить безпосередньо до одержувача. При цьому не так давно в Україні спростили порядок отримання субсидій.



