Які бувають системи відкривання дверей у шафах-купе?


Придбання меблів є відповідальним етапом облаштування оселі. В шафах повинні організовано розміститися всі потрібні речі, а самі меблі мають бути ергономічними, зручними у користуванні та стильними. Саме сучасна шафа-купе − предмет, який має значне визнання серед власників будинків та квартир. Вона чудово вписується в будь-який інтер'єр, функціональний та економить простір у приміщенні. Найбільшою здатністю зберігати простір відзначаються вбудовані конструкції, тому, якщо в кімнаті є ніша чи тупикова стіна, доречними будуть вбудовані шафи-купе під замовлення.


При виборі шафи-купе необхідно звертати увагу не тільки на виконання (корпусне чи вбудоване), форму та дизайнерське оформлення, але і вид розсувної системи. Адже для того, щоб шафа була зручна в експлуатації та прослужила багато років, потрібно підібрати надійну та довговічну. Два найпоширеніші види − підвісний та опорний.

Не можна однозначно вказати, який механізм купе кращий, тому необхідно розглянути переваги та недоліки, аби визначитися з підхожим варіантом.

Що собою являють підвісні та опорні системи?


Підвісна розсувна система шафи-купе відрізняється тим, що двері підвішуються на верхню напрямну рейку. Відповідно, все навантаження приходиться на верхню частину шафи. Зазвичай така система легша.

В опорній навпаки: двері спираються на нижні роликові механізми, які, своєю чергою, приймають він весь тягар.

Крім того, розрізняються механізми й своїми складовими. Так, опорна система складається з:

  • напрямних рейок (верхніх та нижніх);
  • профілю (сталевого або алюмінієвого);
  • роликів (нижніх та верхніх).

Підвісна складається з П-подібного профілю, тобто. верхньої напрямної, стопора та підшипників. Розсувні двері опорної системи при зачиненні накладаються одна стулка на одну. У підвісних дверях також перекривають один одного, як і в опорних.

Які переваги та недоліки кожного з видів?

Перше, на що звертається увага – це вартість. Купити шафу-купе з опорним механізмом обходиться дешевше, також такі конструкції найбільш поширені, а отже, вибрати є з чого. Втім, серед меблів з підвісною системою відчинення теж трапляються бюджетні варіанти.


Підвісним пристроям віддають перевагу ті, хто не хоче бачити торці бічних стінок шафи, оскільки в цьому випадку двері накладаються поверх корпусу. Це виглядає незвичайно та елегантно, а також підходить для оригінальних інтер'єрів.

Ну а якщо перераховане вище не є принципово важливим, то і серед шаф з опорною системою вдасться знайти ту, яка буде не лише функціональною, але і матиме красивий вигляд.

До плюсів підвісної системи відноситься те, що:

  • ролики практично не зношуються;
  • напрямні рейки не засмічуються;
  • меблі мають естетичний екстер’єр.

Щодо мінусів, то це дорожча ціна та більша складність монтажу.

Опорні системи популярні через такі їх переваги:

  1. Можливість встановлювати двері будь-якої товщини та ваги – механізм здатен витримувати значні навантаження.
  2. Регульовані ролики можуть компенсувати нерівність підлоги.
  3. Простіша конструкція, у порівнянні з підвісним аналогом.

Проте, роликові системи схильні до дещо швидшого зношування при інтенсивній експлуатації, зокрема, коли шафа-купе має важкі дверні полотна. Ще слід враховувати, що у механізм може потрапляли пилюка й дрібне сміття, яке також негативно впливає на функціональність, тому потрібно регулярно очищати рейки.