Red Bull – зло, і не тільки для Софійської площі

У світлі нещодавньої яскравої події на Софійській площі за участю Alyona Alyona, популяризатор доказової медицини MED GOblin поділився на своїй сторінці в Facebook знаннями про те, як енергетики впливають на організм людини.

Енергетики – це напої, основу яких зазвичай становить кофеїн. Залежно від виробника, його доповнюють різні інші речовини, наприклад бабуїн, гуарану, карнітин, йохімбін, аладін і ін.

Їх призначення – стимуляція нервової системи людей (особливо в нічний час). Тому ці напої улюблені студентами в період сесії, айтішниками, професійними водіями. А ще їх дуже цінують підлітки. За деякими даними, в США на постійній основі енергетики п'ють приблизно троє з 10 тінейджерів.


Як показують результати мета-аналізу з охопленням майже 100 тис. учасників, проведеного торік, енергетичні напої можуть викликати різні побічні ефекти, при цьому – не так вже й рідко. Серед них:


понад 60% – тахікардія і порушення ритму серця;


21% – порушення з боку травлення;


14% – болі в спині та м'язах;


35% – запаморочення.


Ці дані відносяться до дорослих людей. У дітей, які регулярно вживають енергетики, ситуація трохи відрізняється:


20% – болі в грудях;


14% – болі в області живота;


21% – головний біль;


8% – тремор.


Однак ще більш тривожними небажаними явищами є безсоння (у третини з учасників дослідження) і депресивний настрій, думки про суїцид (у кожної п'ятої дитини).

Негативний ефект, який чинять енергетики – дозозалежний: від 5 банок на тиждень суїцидальні ризики збільшуються.

За повідомленням Американського журналу кардіології, вживання навіть однієї банки енергетика може призводити до порушень з боку серця – були зареєстровані майже всі види аритмій, більшість з яких – фібриляція передсердь (дослідження вивчало побічні ефекти вживання Red Bull).

Інше дослідження вивчало, чи робить цей негативний вплив на серце саме кофеїн. Його результати представлені в Журналі Американської кардіологічної асоціації.

Учасники були розділені на дві групи: енергетик і вода з кофеїном (при цьому доза кофеїну в групах була однаковою). Порушення електропровідності серця і підвищення артеріального тиску достовірно більше були в групі, що вживала енергетики. І це пов'язано з іншими добавками, які негативно впливають на стан серцево-судинної системи.

Ще одна група дослідників встановила, що вживання енергетиків також призводить до пошкодження ендотелію – внутрішньої вистилки судин, що може мати ще гірші наслідки, ніж тахікардія. У деяких дослідженнях енергетики асоціюють з інфарктом міокарда, зупинками кровообігу, аневризмою аорти та ін.Сьогодні доказів того, що будь-які енергетики – небезпечні напої, що завдають істотної шкоди здоров'ю, вже досить. MED GOblin сподівається, що в сутичці між бізнесом і здоров'ям дітей переможе здоровий глузд, і повної заборони на продаж цих напоїв дітям не доведеться чекати 50 років, як це було з курінням.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Джерело: obozrevatel.com