Кабмін за крок до звільнення: чи можлива взагалі ротація уряду і під ким із міністрів захиталося крісло

Кадрові інтриги. Знову зашепотіли про можливі перестановки у владних кабінетах. Ми сьогодні говоримо про уряд. Причому діяльністю деяких міністрів невдоволені саме в монобільшості. Передусім говорять про тих, хто відповідає за економічний блок. Це міністр фінансів і міністр економіки. Кажуть: один із них – не бачить стратегії розвитку. Інший – підбирає сумнівних кадрів. І поповзли ці чутки в умовах, коли країна готується до нового бюджетного року і чиновники нині розписують кошторис, за яким ми з вами будемо за рік жити. Подейкують, що кадрова ротація чекає й на інших міністрів, і навіть силовиків. Але конкретики поки що жодної.

Хоча й голова Верховної Ради запевнив, що глобальної перестановки очікувати найближчим часом не варто. Експерти також говорять, що зміни якщо й будуть, то поодинокі. Тим більше лава запасних у влади – коротка. Але наша Ірина Сисак дійшла висновку, що диму без вогню не буває і спробувала ексклюзивно поспілкуватися з тими, хто потрапив до списку ймовірних претендентів на вихід.


Міністр юстиції Денис Малюська говорить: "Це людська природа, всім подобається, чутки, шось переповідати".

На плітки про звільнення міністр юстиції Денис Малюська реагує із гумором. Подейкують, нібито в урядовому кріслі його замінить генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Малюська каже: "Спілкувались, сміялись разом із цього приводу. І вона задоволена своєю роботою, і я задоволений".

Але головне, щоб задоволений був президент.

"Будь-яке побажання президента, прем'єра чи ВР я одразу йду, за крісло не тримаюся!" – каже Малюська.

Голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев говорить: "Є у міністра певна ексцентричність в поведінці. Малюську не треба змінювати, він на своєму місці".


Денис Малюська5 канал / Час. Підсумки тижня

Чого Данило Гетманцев не скаже про міністра фінансів. Нині Сергій Марченко під шквалом критики від "зелених".

Атака почалася після ротацій на митниці. Її тимчасовим керівником призначили Андрія Павловського. Той податківець і... кажуть, далекий від справ на кордонах. Роздратувало й призначення в Одесі. Контролювати митні потоки там Мінфін посадив Дениса Пудрика. В опозиції його характеризують, як ласого до контрабанди і брудних грошей. А ще з шлейфом часів Януковича.

Ярослав Железняк, член комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, говорить: "Чому ми людей люстрованих, з репутацією офіційних рекетирів бізнесу на митниці призначаємо?".

Народна депутатка VIII скликання Тетяна Острікова каже: "Відбувається на митниці кадрова чехорда. Як працювати, як реформувати митницю, коли лише змінюються керівники, і ці врємєнщини вони не думають про інтереси держави. У бюджеті від діяльності сірого та чорного імпорту утворюється діра".

Данило Гетманцев каже: "Ми не бачимо можливості виконати ті плани, які ми покладали на Мінфін".

Очікуваних грошей нема ні від митниці, ні від Міжнародного валютного фонду. Переговори з кредиторами веде Міністерство Марченка.


Сергій Марченко5 канал / Час. Підсумки тижня

Данило Гетманцев каже: "Він каже, що все буде добре. А от чи буде фінансова допомога від Міжнародного фонду?".

Тетяна Острікова говорить: "Він відповідно до угоди стендбай мав надійти 1 вересня, вже середина вересня – траншу нема".


КПВВ5 канал / Час. Підсумки тижня

Пояснення – чому не допрацьовує, захотіли від Марченка у профільному комітеті. Ходив на килим до депутатів.

Железняк каже: "Пан Марченко відповідав саме так, аби налаштувати комітет проти себе. Усі дії міністра підказують, що якщо б його звільнили, він був би не проти, і переклад би свої провали на інших".

Гетманцев каже: "Загалом безперечно сумне враження. Рішення кадрове по міністерству не прийнято. Ми хочемо подивитися, що заплановано в бюджеті".

А головний кошторис країни на 2021-й у парламенті чекають 15-го вересня.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль говорить: "Є основні параметри, вони сьогодні допрацьовуються дискутуються".

Як краще порахувати бюджет, міністру усіляко підказують. Так активно, що той заявив про тиск.

Міністр фінансів Сергій Марченко каже: "Вважаю неприйнятним, коли міністра намагаються "підвісити" напередодні подання до парламенту проєкту бюджету. Мовляв: влаштуємо йому прочуханку, аби він краще чув деякі прохання…".

Директор агентства моделювання ситуацій Віталій Бала каже: "У цій ситуації нічого нового нема. Коли формується бюджет, певні фінансові групи впливу намагаються відірвати шматок від бюджету".

Олексій Гончаренко, нардеп від "Європейської солідарності", каже: "Різні групи впливу хочуть якось вплинути на бюджет, і, можливо, їм це не дуже вдається через якусь позицію міністра і вони його лякають і шантажують".

Неугодний депутатам, як провладним, так і опозиціонерам ще один урядовець – міністр економіки Ігор Петрашко. У його відомства...

Ярослав Железняк каже: "Фактично відсутність будь-якої економічної політики. Бо зараз міністерство сформувати цю візію не може".


Ігор ПетрашкоФото прес-служби Мінекономрозвитку

Кадрова інтрига тепер і в міністерстві освітньому. У наукових роботах тимчасового міністра Сергія Шкарлета незалежна комісія таки виявила плагіат.

Коронавірусна хвиля потрохи вибиває стілець і в міністра охорони здоров'я Максима Степанова.

Олексій Гарань, професор НаУКМА, науковий директор фонду "Демократичні ініціативи", каже: "Відправляти його у відставку – це визнавати, що не справилися, не підготувалися".

А директор агентства моделювання ситуацій Віталій Бала говорить: "Чутки розпускають ті, хто хоче або відволікти увагу, або дійсно втілити свій план до того часу, поки в кабінеті президента не буде прийнято рішення, то все, що говориться навколо, – це спроба тиснути".

Які вони, урядові розклади президента? Другий Кабмін Володимира Зеленський править лише пів року. І у великій політичній грі урядовці чітко виконують вказівки із Банкової. І попри покірність, перестановок у Кабміні глава держави не відкидає. Тож, яким буде наступний хід?

Тим часом Зеленський каже: "Кадрових змін не повинна боятися держава. Якщо ми оцінюємо і побачимо, що людина не виконує всі свої обов'язки, то потрібно його змінювати".

Віталій Бала каже: "Якщо хочуть знайти міністрів цапів-відбувайлів, то це в принципі можна робити".

А нардеп Олексій Гончаренко каже: "Ввесь цей уряд нездатний, ввесь. Шмигаль має йти у відставку разом з усім урядом".

А відправити можуть, бо імунітету урядовці не мають. Програму команди Шмигаля парламент не підтримав. Але чи наважиться президент на відставку напередодні місцевих виборів?

Нардеп Гончаренко каже: "Зеленський збирається використати відставку уряду як такий новий старт, знову сказати, що то вони всі винні, те, що він уже зробив з урядом Гончарука".

Гетманцев говорить: "Підстав для відставки цього уряду нема, але точкові зміни можуть бути".

І поки Банкова думає, а передвиборчі політичні війни розкручуються, розмови про відставки шкодять лише міністерствам, які в туманному очікуванні нового керівника, ставлять урядову роботу на паузу...

"Реально міністерство починає розслаблятися, будь-яке", – констатує Малюська. 

Ірина Сисак, Юрій Усік та Олексій Іванченков, "Підсумки тижня"

Джерело: 5.ua