Революція у Формулі-1: кваліфікації хочуть замінити спринтерськими гонками - Формула 1 новини - Спорт 24

Неймовірна гонка на гра-прі Італії, яка відбулася 6-го вересня, знову порушила питання про інтригу у Формулі-1. Штраф Льюїса Хемілтона, який відкинув його у кінець пелотону, змусив заговорити про реформування гоночного вікенду.

Формула-1 повернулася до ідеї скасувати кваліфікацію у чинному форматі та визначати стартовий порядок у гонці завдяки спринту. Про це інформує Sky Sports.

У чому полягає ідея

Ідея з проведенням суботніх спринтів полягає у тому, що лідери загального заліку починатимуть коротку гонку з останніх позицій.

Їм потрібно буде прориватися вперед, як це робив Льюїс Хемілтон під час гран-прі Італії, коли після штрафу повернувся на трасу останнім.

Фінальний протокол спринтерської гонки буде формувати стартову решітку для традиційної основної недільної гонки.

Формат хотіли випробувати у 2020 році

Такий формат хотіли випробувати на деяких трасах у сезоні-2020. Однак німецька команда Mercedes заблокував це рішення.

Команда критикує формат і не вважає його вдалим.

Повідомляється, що обговорення щодо зміни кваліфікації відновилися. Джерело: 24tv.ua