Вартість футболістів впаде на 28% – найбільше постраждають "Манчестер Сіті" і "Барселона"

Фінансова криза, яка насувається на світовий футбол через пандемію коронавірусу, вплине на трансферний ринок. Аналітичний центр CIES Football Observatory назвав клуби топ-5 чемпіонатів Європи, склади яких знеціняться найбільше. Окрім того, центр переконує, що вартість футболістів впаде на 28%.

Згідно з розрахунками CIES, вартість гравців топ-5 ліг впаде на 28%, якщо до кінця червня клуби не будуть проводити ніякі матчі і не продовжать контракти з футболістами, інформує Tribuna.com.

Найбільше знеціниться склад "Манчестер Сіті", в якому виступає українець Олександр Зінченко. Футболісти англійського клубу до кінця червня сумарно втратять у ціні 412 мільйонів євро.

Топ-10 клубів, склади яких подешевшають найбільше:


"Манчестер Сіті" – менше на 412 мільйонів
"Барселона" – 366 мільйонів
"Ліверпуль" – 353 мільйони
"Реал" – 350 мільйонів
ПСЖ – 302 мільйони
"Манчестер Юнайтед" – 293 мільйони
"Інтер" – 276 мільйонів
"Баварія" – 267 мільйонів
"Челсі" – 251 мільйон
"Тоттенхем" – 227 мільйонів.

Ступінь зниження суми трансферу кожного гравця варіюється в залежності від декількох факторів: його вік, тривалість контракту, кар'єра та останні результати.

Найбільше в ціні втратять вікові футболісти з короткостроковими контрактами, які зіграли менше матчів у поточному сезоні, ніж в попередньому.

Наприклад, згідно з CIES, передбачувана трансферна вартість хавбека "Манчестер Юнайтед" Поля Погба скоротиться майже вдвічі – з 65 мільйонів євро до 35 мільйонів.

При такому сценарії найбільше знеціниться склад французького "Марселя" – на 38%, а найменше – склад "Бреста" (16%).

Слідкуйте за останніми новинами спорту у нашому Twitter та Telegram. Джерело: 24tv.ua