Заручники обставин: чому будинок у Шполі залишився без водопостачання та що говорить місцева влада

Десятки мешканців багатоквартирного будинку у місті Шпола на Черкащині залишилися без водопостачання. Понад 30 років воду отримували зі свердловини, на території підприємства. Але новий власник перекрив вентиль. 

У квартирі Олександра всі ємності заповнені водою. По неї ходять до криниці, адже з крана вже кілька днів – ані краплини. Запас 50 літрів родина з чотирьох осіб намагається розтягнути на весь день.

Без води залишилися десятки мешканців багатоквартирного будинку.


Цей будинок звели понад 30 років тому як гуртожиток. Тут розселили працівників місцевого підприємства, а воду підвели зі свердловини на його території. За цей час змінилося декілька власників, але останній – Лебединський насіннєвий завод – вирішив воду людям перекрити.

"Тут розумієте що, в них землі і тут в усіх спадає на думку, що вони просто на поле воду пустять, їм нада поливать поля", – каже мешканець Шполи Володимир.

По воду люди змушені ходить до криниці, а найближча за кількасот метрів від будинку (показую криницю)

Облаштування нової свердловини коштуватиме понад 100 тисяч гривень, підрахували мешканці будинку. Кажуть: таких грошей не мають.

"А міський голова – ми написали йому колективне звернення шоб він вирішив нашу проблему, а нам він каже: а ви у лебедині були, у ЛНЗ ходили? Сказали ходили і отак ми ходим то у ЛНЗ – то у міську раду", – обурюється місцева мешкана Тамара Сторчак.


Водопостачання5 канал

Учасники акції пішли до голови місцевої ОТГ. Їм чиновники пояснили – воду перекрили, адже новий власник свердловини не має ліцензії на її постачання, до того ж, та вода технічна. Застати керівництво підприємства на місці знімальній групі не вдалося.

Тим часом голова ОТГ запропонував мешканцям будинку створити ОСББ. Тоді гроші на облаштування нової свердловини вдасться виділити з міського бюджету. На такі умови люди пристали та домовилися створити робочу групу.

"Сьогодні ця робоча група почне працювати, напрацьовувати всім документи для реєстрації осбб, зареєструємо осбб – вони вже будуть замовлять проект будівництва скважини. Ми фінансуємо 60 на 40, тобто 60% платить міська влада, 40% люди", – пояснив міський голова Шполянської ОТГ Сергій Кравченко.


Водопостачання5 канал

На облаштування свердловини людям доведеться зібрати 40 тисяч гривень. Доки узгоджуватимуть усі питання, воду до будинку подаватимуть зі старої свердловини – пообіцяв міський голова.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

[b][/b]

Джерело: 5.ua