"Вони вистояли! Не витримав бетон!": "Укрпошта" випустила марку на честь "кіборгів"

"Вони вистояли! Не витримав бетон!" – марку та конверт із такою назвою вводить в обіг національний поштовий оператор. Вони є даниною пам'яті українських кіборгів, які впродовж 242 днів обороняли Донецький аеропорт. Сьогодні провели урочисте спецпогашення. Його виконали захисники Донецького летовища. На події була і наша кореспондентка "5 каналу" Ірина Сисак.

"Вони вистояли! Не витримав бетон!" – конверт та марку, присвячені обороні Донецького аеропорту презентувала Укрпошта. На них – зображення кіборга та диспетчерської вежі летовища.


Випустити марку, присвячену обороні Донецького летовища та кіборгам задумали ще торік. Тоді ж почали думати над ескізом. За справу взявся львівський художник та ілюстратор Андрій Єрмоленко. 

"Практично з першого разу він запропонував готовий ескіз цієї роботи, ми відразу вирішили, що має бути вежа як символ захисту Донецького аеропорту, має бути і кіборг, має бути і сум, і гордість одночасно. Говорить про сутність тих днів в яких опинялися наші військові", – каже начальник управління філателістичної продукції "Укрпошти" Наталія Мухіна.

Тираж марки – 130 тисяч. Її вартість – 9 гривень. Конвертів зробили менше – близько 3 тисяч. Спеціально для процедури спецпогашення. Для цієї місії залучили самих оборонців Донецького аеропорту, а також матерів загиблих героїв. Погашення виконували спеціальним поштовим штемпелем, який використовується лише в перший день випуску марки.


марка5 канал

Один із кіборгів – Іван Лавриненко. Два місяці тримав оборону Донецького аеропорту. Після війни влаштувався на роботу в "Укрпошту". Працює начальником цеху обробки письмової кореспонденції. Нині згадує початок 2015-го у летовищі.

"Жоден хлопець не вважає себе кібогром, тому що це якось ніяково. Навіть коли ми заїжджали на БТРах в Донецький аеропорт, то там теж не було кіборгів, були хлопці, сильні духом, сильні характером. Потрапивши в ареропт, билися до кінця, тому що назад дороги не було", – згадує "кіборг" Іван Лавриненко.

До останнього Донецький аеропорт захищав Руслан Боровик. За кілька днів до виходу ЗСУ з летовища був поранений. Нині радіє, що про подвиг його побратимів не забувають. А ще й закарбовують в історії на художніх марках. Каже, обов'язково скористається нею, коли відправлятиме листи.

"Я дуже хочу придбати вже велику кількість. В мене є багато друзів і закордоном, мені особливо буде приємно в якийсь святковий день привітати і покласти листівку в цей конверт", – каже "кіборг" Рулсан.

Пообіцяли, писатимуть не лише друзям, а й ворогам. Листа з художньою маркою Донецького аеропорту "кіборги" планують відправити й до Москви, Володимиру Путіну.

Ірина Сисак, Михайло Третяк, "5 канал"

[/b]

[b]Дивіться фотогалерею за темою:



"Нові кіборги": відомий письменник опублікував серію потужних фотографій

/ Facebook
/ Facebook
/ Facebook
/ Facebook
/ Facebook
/ Facebook
/ Facebook
/ Facebook
/ Facebook
/ Facebook
/ Facebook
Джерело: 5.ua