За словами Володимира Бринзака, причиною невдач може бути відсутність єдиного тренера для всіх біатлоністок збірної України.
У нас багато центрів управління, немає моноліту, немає єдиної команди, тренер не знає, хто як готується до чемпіонату світу, до тієї чи іншої гонки… І виставляти команду в естафету – це дуже складно. І там немає лікаря, немає масажиста, усі порізно,
– цитує Бринзака Biathlon.com.ua.
Хто тренує українських біатлоністок?
Валентина Семеренко – Байда С.І., Шамрай Г.І., Бондаренко В.М.
Віта Семеренко – Байда С.І., Шамрай Г.І.
Юлія Джима – Урош Велепець
Олена Підгрушна – Бунт О.Є., Починок І. М., Гояць Я.Є., Опанасенко М.П.
Анастасія Меркушина – Ірина Меркушина, Олег Меркушин
Дар'я Блашко – Махлаєв В.А, Воробйов Б.Ф, Бельський Е.А
Лесніков Валерій – командний тренер збірної України
Бринзак заявив, що біатлоністки погодилися з тим, що повинен бути один тренер.
Я їм сказав: "Була у нас команда єдина, під єдиним управлінням – були результати. Зараз немає такого – і ви самі страждаєте". Вони погоджуються. Але дівчата є дівчата... Відмінність від чоловіків є і ми це розуміємо. Вони обіцяють, що буде все краще і сподіваємося, що зможемо все ж таки до чемпіонату світу підготуватися і показати достойний результат,
– резюмував Бринзак.
Глава ФБУ не виключає, що після сезону 2019/2020 наполягатиме, щоб був один тренер для всіх українок.
Деякі наміри у мене є. Я думаю, що почекаємо до кінця чемпіонату світу, до кінця сезону і щось змінимо в цьому напрямку. Тому що такий стан, як зараз, не спрацює на Пекін (йдеться про Олімпіаду-2020, – Спорт24). І нам потрібно з цим щось робити. Я сподіваюся, що ми разом порадимося зі спортсменами, а я говорив з ними, як з рівноправними партнерами, членами команди, і разом знайдемо той правильний шлях.
Тому що сьогодні я чув від них, від сестер Семеренко, що вони із задоволенням тренувалися б у команді в одного тренера. Якщо так можна зробити, щоб була така людина, якій довіряли всі, як раніше було, коли ми були єдиною командою і нас ніхто не міг перемогти,
– додав Бринзак.
Найкращим виступом жіночої збірної України в естафеті є 4-е місце в Хохфільцені.
Єдину нагороду у сезоні 2019/2020 здобула Юлія Джима. В Естерсунді Джима стала другою в індивідуальній гонці. Джерело: 24tv.ua