"Українську землю окупанти всипають боєприпасами": військові сапери знайшли ворожі закладки поблизу Попасної

Через погодні умови на Луганщині рятувальникам довелося призупинити розмінування територій. Проте поблизу своїх позицій українські захисники продовжують знаходити вибухонебезпечні предмети. Днями знайшли ворожі закладки поблизу Попасної. Як їх знищували – бачила журналіст "5 каналу" Вікторія Ковальова.

До українського війська Дмитро прийшов ще за два роки до війни на Сході. У Збройних силах 26-річний воїн здійснив давню мрію – стати сапером.

"Я, як янгол-охоронець! Прибираю гидоту, щоб вона не взірвалася", – про свою роботу розповідає військовослужбовець ЗСУ Дмитро.

Із кожним роком війни обсяги роботи у саперів збільшуються. Зону проведення бойових дій окупанти буквально всипають боєприпасами. У полях є багато нерозірваних. Крім того, окупанти підступно й далі мінують території. Днями у Попаснянському районі виявили три свіжі закладки від окупантів.


"Міни ОЗМ-72 і МОН-50. Міна ОЗС радіус ураження 25 метрів. Забійні осколки летять до 50 метрів. Ми не випускаємо з виду, що може летіти і до 100-200 метрів. Підривати будемо", – каже військовослужбовець ЗСУ Олександр. 

У покинутому кар'єрі, подалі від людських вух та очей, армійці будуть знищувати знайдені поблизу своїх позицій боєприпаси. Знищуватимуть за допомогою вибухівки. Підрив здійснюють за допомогою тротилу.

"Щоб знищити закладку, у кожний інженерний боєприпас ми кладемо по 400 грам, щоб повністю розбити 2 склянки, і саму міну МОН-50 і ОЗМ-72", – про знищення ворожих боєприпасів військовий ЗСУ Дмитро. 

За словами військовослужбовця Олександра, залишається лише один сапер. Усе під'єднує, щоб утилізувати. Усе інше видвигають на безпечну територію.

З безпечної відстані сапери приводять у дію радіокеровані підривники.

"Зараз ми заряджаєм підсилювач. Увага, приготуватися! Вогонь!", – командує військовослужбовець Олександр. 

Вояки кажуть, найбільше вибухонебезпечних предметів виявляють у лісосмугах міст і сіл, визволених від окупантів. Ті, коли відступали, мінували українські землі.

"Якщо побачили, то одразу дзвоніть в МЧС, щоб приїжджали піротехніки чи військові, якщо ще є і будуть. До них підходити не можна. Не дай Боже що, то можуть підірватися. Це життя, і краще не лізти до них", – застерігає українців військовий Дмитро. 

За даними ООН, Донбас нині – один із найбільш забруднених вибухівкою ділянок землі у світі.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал" 

Дивіться фотогалерею за темою:



За потреби "розквітнуть": як бійці ООС вправляються з 203-мм "Піонами" – ФОТО

/ Facebook / Операція об'єднаних сил
/ Facebook / Операція об'єднаних сил
/ Facebook / Операція об'єднаних сил
/ Facebook / Операція об'єднаних сил
/ Facebook / Операція об'єднаних сил
/ Facebook / Операція об'єднаних сил
/ Facebook / Операція об'єднаних сил
/ Facebook / Операція об'єднаних сил
/ Facebook / Операція об'єднаних сил
/ Facebook / Операція об'єднаних сил
/ Facebook / Операція об'єднаних сил
/ Facebook / Операція об'єднаних сил
/ Facebook / Операція об'єднаних сил
/ Facebook / Операція об'єднаних сил
/ Facebook / Операція об'єднаних сил
/ Facebook / Операція об'єднаних сил
/ Facebook / Операція об'єднаних сил
/ Facebook / Операція об'єднаних сил
/ Facebook / Операція об'єднаних сил
/ Facebook / Операція об'єднаних сил
/ Операція об'єднаних сил/Facebook
Джерело: 5.ua