"Майстерню добра" розгорнули на території Київського військового госпіталю. Десятки волонтерів, бійців, які там лікуються, і студентів військового ліцею імені Івана Богуна зібралися, щоб власноруч приготувати сюрпризи армійцям на передову. А відправити їх планують на День Прапора та День Незалежності.
Сергій Кнутов – піхотинець 72-ї бригади. У військовому госпіталі чоловік провів уже 2 роки життя. Сюди потрапив після складного поранення у Авдіївській промзоні.
"У мене РПГ прилетіло в голову, в мене пробита шия і пів черепа роздроблено. У мене ще металева пластина, в мене щелепа металева, в мене орбіта металева, в мене пів черепа металевих", – каже ветеран АТО.
Через стан здоров'я повернутися на фронт до побратимів Сергій не може, але підтримує військових зі столиці.
Нині готує їм подарунки – плете обереги мандали: "Показати, що тут пам'ятають, чекають, люблять їх, вони захисники. Приємно ж буде отримати звідси подарунок".
Серед подарунків, які готують для військових – листівки, браслети, картини та розфарбовані футболки. Їх поранені бійці прикрашають власноруч. За допомогою трафаретів і спеціальних фарб.
Ігор лікується у госпіталі вже майже 2 місяці. Для побратимів на Схід вирізає патріотичні листівки: "Це заготівка для листівки. Ми їх будемо підписувати і передавати хлопцям. До кого вона дійде, я конкретно не знаю, але вона прийде нашим хлопцям".
Ще один майстер-клас – з малювання. За вчителя – художниця-аматорка Юлія. На цупкому папері зі зразка її сьогоднішні учні змальовують ангела.
"Малюємо ангела-охоронця на тлі українського прапора. Робити мають поїхати на передову, на "нуль", треба щоб там були охоронці, я захищають усю країну, нас і особливо тих хлопців, які там знаходяться", – пояснює художниця.
Готували подарунки для військовослужбовців не лише поранені бійці, які лікуються у шпиталі. Прийшли також волонтери та учні військового ліцею імені Івана Богуна. Головна мета, кажуть організатори, висловити підтримку поранених бійців тим військовим, які нині воюють на Сході.
"Вони викладають все що отут є (показує на серце), побажання добра і, звичайно, побажання перемоги. Вони хочуть зараз повернутися до них, стояти поряд, але через те, що вони не можуть робити це через здоров'я, вони отак, у цій арт-терапії можуть виразити свої почуття", – наголошу голова волонтерської сотні "Добра воля" Наталя Воронкова.
Везти подарунки на передову волонтери планують 23 та 24 серпня – в День прапора та День Незалежності.
Ірина Сисак, Руслан Альмухамедов, "5 канал"
Джерело: 5.ua