Як виглядає футбольний стадіон у Прип'яті, який так і не відкрили через аварію на ЧАЕС: відео

26 квітня 1986 року катастрофа на Чорнобильській АЕС вдарила не тільки по мирному населенню, але і назавжди стерла Прип'ять з карти світового футболу.

Будівництво міста Прип'яті почалося одночасно з будівництвом Чорнобильської атомної станції, на початку 1970-х років. Більшість жителів Прип'яті працювали на станції. Місто з кожним роком розвивався, споруджувалися нові будівлі, які призначалися для культурного розвитку населення.

Як і в усьому СРСР, прип'ятчани активно займалися спортом і вели спортивний спосіб життя. У місті Прип'ять було два футбольні стадіони, басейн, яхт клуб і безліч різних спортивних гуртків і клубів.

В середині 1970-х років в місті Прип'ять, була створена футбольна команда – "Будівельник" ("Строитель"). Всі члени команди значилися в управлінні будівництва Чорнобильської АЕС. Футбольна команда брала участь в районних та обласних турнірах і змаганнях. У планах було піднятися на більш серйозний рівень, і отримати звання команди майстрів.



Футболісти ФК "Будівельник" (Прип'ять, 1983 рік)

Стрімкий прогрес команди повинен був початися після будівництва стадіону "Авангард", відкриття якого було заплановано на травень1986 року.

До будівництва "Авангарду", прип'ятчани приймали футбольних гостей на старому маленькому стадіоні на околиці Прип'яті. В середині 1980-х в місті проживало до п'ятдесяти тисяч чоловік, тому невеликі трибуни старого стадіону завжди були забиті глядачами. Зведення нового стадіону було справжнім подарунком жителям міста.



Процес будівництва стадіону "Авангард" у Прип'яті

Великий стадіон "Авангард" на п'ять тисяч людей, розташовувався в 4 мікрорайоні, відразу за парком атракціонів, майже в самому центрі Прип'яті. Будівництво стадіону завершилося в 1986 році, урочисте відкриті планувалося разом з парком атракціонів до святкуванню 1 травня (Дню солідарності трудящих / день праці).

Нижче відео англійця Пола Фроста, яким він поділився в 2017 році і яке зараз знаходить нову популярність. Через аварію на ЧАЕС стадіон так і не побачив футбольні зустрічі. Зараз він покинутий і є одним з пунктів відвідування екскурсантами і сталкерами.

Закинутий стадіон "Авангард" у місті Прип'ять: дивіться відео



Підписуйтеся на наш Twitter та Telegram Джерело: 24tv.ua