Уперше в історії вчені надрукували на 3D-принтері людське серце

Групі ізраїльських науковців вдалося вперше надрукувати на 3D-принтері серце з людської тканини. Про це пише "Укрінформ".

Зазначається, що це може стати проривом у боротьбі з серцево-судинними захворюваннями та розширити можливості трансплантації. Про таке досягнення повідомила група ізраїльських дослідників з Університету Тель-Авіва.

За словами керівника групи вчених Таля Двіра, це досягнення може зробити справжній прорив у боротьбі з серцево-судинними захворюваннями.

"Крім того, дослідники сподіваються, що завдяки новій технології вдасться значно зменшити ризик відторгнення трансплантованого серця, яке виникає тому, що організм сприйматиме його як чужорідний орган. Хоч надрукувати прототип людського серця на 3D-принтері вдавалося й раніше, однак тодішні прототипи не мали "клітин та кров'яних судин". Нині революційним стало й те, що матеріал для 3D-друку був узятий у самого пацієнта, чого досі не було", – заявили вчені.

Варто зауважити, представлений у медичній лабораторії Університету Тель-Авіва 3D-надрукований прототип людського серця завбільшки з вишню, але має судини й шлуночки. Утім, прототип цей нерухомий, тобто не пульсує взагалі.

Хоч ізраїльські вчені й розглядають 3D-друк як "багатообіцяючий спосіб" випуску здорових людських органів, утім, ще потрібно подолати "багато труднощів", визнають дослідники.


Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що у Києві відкрили бронзовий пам'ятник богатирю Іллі Муромцю, який надрукували на 3D-принтері.

Джерело: 5.ua