"Патріотичний день для нас усіх": півтисячі людей у Львові виконали Гімн України

У Львові український гімн одночасно заспівали півтисячі людей.


Акцію влаштували до 154-ї річниці з дня першого виконання гімну у Перемишлі. Львівський масовий спів уже став традицією, гімн тут виконують усі охочі сім років поспіль.

"Це патріотичний день для нас всіх. Він рідний і ми хочемо закликати всіх українців, щоб вони знали свою рідну мову, рідну Україну і рідний гімн", – прокоментувала школярка Галина Гаврон.

Під час співу учасники розгорнули 18-метровий синьо-жовтий стяг.

"Для нас, військових, гімн відіграє дуже важливу роль. Оскільки на війні ми кладемо своє тіло за незалежність України. Це дуже важливо, коли ти чуєш цей гімн, свого побратима і ти можеш покластися на когось. Це дуже піднімає твій дух, твій настрій", – поділився військовослужбовець Володимир Палійчук.

Уперше офіційний статус державного символу пісня на слова Павла Чубинського та музику Михайла Вербицького "Ще не вмерли України" отримала 15 березня 1939 року в Карпатській Україні. А 15 січня 1992 року Верховна Рада затвердила її Державним гімном.

Джерело: 5.ua