Науковці з Університету Іллінойсу в Чикаго розробили штучне листя, яке здатне імітувати процес фотосинтезу. Про таке повідомив "УНІАН" з посиланням на Naked Science.
Розробники сподіваються використати їх для боротьби з підвищенням рівня парникових газів.
Слід зазначити, що деякі з цих розробок добре зарекомендували себе в лабораторних умовах, але в природне середовище їх вдалося вивести тільки зараз.
За словами дослідника UIC Мінеша Сінгха, проблема існуючих штучних листків полягає в тому, що вони витягають чистий CO2 з резервуарів під тиском в лабораторії, але в реальному світі вони повинні мати можливість отримувати СО2 з повітря навколо себе.
Для цього фахівці пропонують помістити штучний лист в заповнену водою капсулу, побудовану з напівпроникної мембрани. Коли сонячне світло нагріває воду, вона випаровується через мембрану. Водночас капсула буде поглинати вуглекислий газ. Штучний лист всередині капсули потім перетворює CO2 в чадний газ (CO) і кисень. Чадний газ може бути відкачано з пристрою і використаний для створення синтетичного палива – від бензину до метанолу – у той час як кисень може повертатися назад в навколишнє середовище.
"Завдяки впровадженню традиційної технології штучного листа в цю спеціалізовану мембрану, весь пристрій здатний функціонувати як природний лист", – наголосили розробники.
Вони стверджують, що штучний лист, побудований за їх конструкції, буде в 10 разів ефективніше перетворювати CO2 на паливо, ніж натуральне листя. Вони підрахували, що 360 таких штучних листків – кожен довжиною 1,7 метра і шириною 0,2 метра – щодня перероблятимуть близько півтонни СО2, що могли б використовуватися як основа для синтетичного палива. Поширення цих пристроїв на 500 квадратних метрах може знизити рівень CO2 в повітрі в межах 100 метрів простору на 10 відсотків всього за день.
Джерело: 5.ua