Кораблі НАТО увійдуть до Чорного моря найближчими днями – Столтенберг

Кораблі НАТО за кілька днів увійдуть до Чорного моря для військових навчань. Про це повідомив Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг за підсумками дводенної зустрічі міністрів оборони у Брюсселі.


У штаб-квартирі чільник НАТО мав переговори й із міністром оборони України Степаном Полтораком. Голова Альянсу зазначив: на тлі російської агресії союзники збільшать свою присутність у Чорноморському регіоні. Також наголосив, що НАТО й надалі надаватиме Києву політичну та практичну допомогу.

Альянс вкотре засудив анексію Росією Криму, війну на Донбасі та затримання українських моряків і суден. Полонених бійців – закликали негайно звільнити. Водночас Степан Полторак зазначив, що союзники високо оцінили оборонну реформу в Україні та її кроки на шляху до членства в НАТО.

Морські навчання в Чорному морі Альянс проводитиме майже щомісяця й надалі тиснутиме на Росію через санкції задля відновлення територіальної цілісності України.

"Союзники НАТО надають потужну підтримку Україні – не лише політичну, а й практичну. Кілька держав-учасниць Альянсу також проводять військові тренування й кібер-навчання, тим самим модернізують українські захисні й оборонні установи. Ми розглядаємо можливість збільшення присутності в Чорному морі, й через кілька днів кораблі НАТО відпливуть туди для проведення навчань", – зазначив Столтенберг.

"Союзники готові збільшувати всебічну підтримку та надання ресурсів для змінення наших оборонних можливостей, це зокрема, стосується і підготовки військ, продажу й поставки сучасного озброєння та розвитку інфраструктури військового призначення. При цьому найбільша увага буде приділена Військово-морським силам і повітряним спроможностям нашої країни", – відзвітував Полторак.



Корабель-розвідник Королівських ВМС Британії пришвартувався в Одесі – ФОТО

/ Фото Думская.net
/ Фото Думская.net
/ Фото Думская.net
/ Фото Думская.net
/ Фото Думская.net
/ Андрій Клименко/Facebook Джерело: 5.ua