30 чиновників умисне не подали декларацій – у НАЗК перелічили "героїв"

Три десятки посадовців умисно не подали декларації. Висновки щодо цього НАЗК скерувало до Нацполіції та прокуратури для подальшого розслідування. Про таке повідомляє прес-служба Національного агентства з питань запобігання корупції.

"Національне агентство, згідно із законодавством, повідомляло посадовцям, щодо яких затвердженні обґрунтовані висновки, про необхідність подати декларації протягом 10 днів з дня отримання таких повідомлень. Однак, незважаючи на їхнє отримання, посадовці декларацій не подали", – повідомили в НАЗК.

Як стало відомо, серед тих, хто порушив закон, опинилися:



  • 8 депутатів місцевих рад;



    13 посадовців Нацполіції;



    службові особи Нацбанку;



    посадовці прокуратури, Мін’юсту та інших державних органів.

У Нацагентстві з питань запобігання корупції повідомили: більшість порушень стосуються неподання декларації особами, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Водночас у НАЗК наголошують: подати декларацію особи зобов'язані як перед, так і після звільнення. За законом, це потрібно зробити протягом 1 січня – 1 квітня, наступного за звітним. А от декларація особи, що припиняє таку діяльність, подається в день звільнення.

За неподання декларації передбачена відповідальність за статтею 366-1 Кримінального Кодексу України.

Джерело: 5.ua