"З'явилося відчуття відповідальності": Митрополит Епіфаній розповів про свої емоції після обрання главою ПЦУ

Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній розповів, що відчув після свого обрання на Об'єднавчому соборі. Про таке повідомило "НВ".

"Яке у мене було відчуття? З'явилося відчуття відповідальності. Тому що в історії не було таких прецедентів: об'єдналися Київський патріархат, Українська автокефальна православна церква і частково Московський патріархат. Це різні люди, яких потрібно об'єднати, направити на шлях розвитку. І тому тут потрібно приймати складні рішення і нести особисту відповідальність. Радити можуть інші, але приймати рішення потрібно мені. І відповідати мені як керівнику", – наголосив священнослужитель.

За його словами, він ніколи не прагнув зайняти цей важливий пост і його навіть запитували про те, чому він не веде агітацію і не намагається переконати людей, що він його гідний. При цьому, у першому турі він отримав 42% голосів, а в другому за нього проголосували більше 50% учасників Об'єднавчого собору.

Як повідомляв 5.UA, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі обрали предстоятеля Української Помісної Церкви. Ним став єпископ Української православної церкви Київського Патріархату Епіфаній. Того ж дня Вселенський Патріарх благословив Епіфанія та запросив до Константинополя для отримання Томоса. 

Довідково: новообраний предстоятель Епіфаній (в миру Сергій Думенко) – наймолодший духовний лідер в Україні. У лютому йому виповниться 40 років. Епіфаній був намісником Філарета, в церковних колах його називали правою рукою Патріарха УПЦ КП. 2010 року він був призначений єпископом Переяслав-Хмельницьким і Білоцерківським. Виріс новий голова Української православної церкви на Буковині. Вчився у Київській семінарії. Служіння починав у Рівненській єпархії Української православної церкви Київського патріархату. Монаший постриг прийняв 2007 року.

Джерело: 5.ua