Статистика шокує: в 10% українських шкіл туалети досі розташовані на вулиці

Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook повідомив, що досі в 10% українських шкіл туалети для школярів розташовані на вулиці.

"Така статистика у 21-му столітті шокує. Коли шкільний туалет знаходиться у дерев'яному сараї і являє собою дірку в підлозі - це ненормально. І в основному це стосується навчальних закладів, які знаходяться у селах та невеликих містах. Частіше за все – початкових шкіл, де навчається ще зовсім малеча", – пише посадовець.

Він наголосив, що від цього потрібно остаточно позбавлятися. І наразі дуже актуально, що Міністерство освіти і науки України підіймає це важливе питання.

Так, для вирішення цієї проблеми МОН вже розпочало програму з облаштування туалетів усередині шкіл з умовною назвою "Гідність дитини" у рамках ініціативи "Нова Українська Школа".

"До речі, понад 30% навіть тих вбиралень, що знаходяться в приміщеннях шкіл, потребують термінового ремонту. А є випадки, коли ремонт проведений, але не встановлені дверцята на кабінки або немає туалетів для потреб дітей з інвалідністю. І це теж потрібно змінювати", – наголосив заступник міністра.

Він стверджує, що принципами НОП є енергоефективність, сучасне обладнання, мотивуючий простір та безбар'єрність. І забезпечення дітей у школах комфортними та сучасними туалетними кімнатами є не менш важливим, ніж облаштування тепла у класах чи закупівля необхідного обладнання.

Джерело: 5.ua