Американські науковці відкрили новий тип магніту

Вчені зі Сполучених Штатів Америки виявили, що одне із з'єднань урану і сурми виявилося унікальним магнітним матеріалом. Про таке повідомило "НВ" з посиланням на Science Daily.

Новий матеріал характерний стійким магнетизмом на основі синглетних станів при високій температурі.

Слід зазначити, що у такому поєднанні магнітне поле постійно з'являється і зникає на відміну від стандартних магнітних тіл. Потенційно такими пристроями легше керувати, завдяки чому можна створювати нові пристрої для запису інформації.

"Наразі проводиться багато досліджень по використанню магнітів і магнетизму для поліпшення технологій зберігання даних. Синглетні магніти повинні мати більш раптовий перехід між магнітною і немагнітною фазами. Вам не потрібно робити стільки, щоб матеріал перемикався між немагнітним і магнітним станами, що може бути корисним для енергоспоживання", – розповів Ендрю Рей, доцент кафедри фізики в Нью-Йоркському університеті, який очолював дослідницьку групу.

Науковці сподіваються, що ці характеристики дозволяють краще контролювати інформацію, що зберігається в магнітному полі.

"Цей матеріал був справжньою загадкою протягом останніх декількох десятиліть – способи, якими магнетизм і електрика спілкуються один з одним усередині нього, як відомо, були химерними і тільки зараз для нас відкриваються", – повідомив Лін Мяо, постдокторант університету Нью-Йорка і перший автор статті.

Джерело: 5.ua