Який вигляд матиме Бабин Яр: у Києві представили проект, над створенням якого працювали 15 істориків

Концепцію комплексної меморіалізації Бабиного Яру презентували науковці Інституту історії Національної академії наук України. Проект замовили Міністерство культури та історико-меморіальний заповідник "Бабин Яр". Про таке повідомляє "5 канал". 

Над його створенням працювали 15 професійних істориків. Зокрема, серед ідей – звести на території майбутнього комплексу Меморіальний музей пам'яті жертв Бабиного Яру. Його планують створити в історичній споруді контори колишнього Єврейського кладовища.

Музей має стати єдиним архітектурним комплексом спільно з Українським музеєм Голокосту, який також стане частиною нового комплексу і буде зведений на вільній ділянці від поховань, поблизу меморіального парку.

Загалом, за словами науковців, місія комплексу – увічнити пам'ять жертв Бабиного Яру, місця страти та поховання десятків тисяч людей, зокрема більшість євреїв, під час нацистської окупації Києва 1941-1943 років.


Олександр Лисенко, заступник голови робочої групи при Інституті історії НАН з меморіалізації Бабиного Яру, говорить: "Станом на сьогодні Бабин Яр, прилеглий Некрополь до нього – це переважно не впорядкований простір громадського парку та лісо-паркової зони, на якому в хаотичному порядку розміщено понад 30 різний об'єктів скульптур. Слід зазначити, що дотепер у Києві не існує жодного музейного закладу чи постійної експозиції, яка б концентрувалася б на проблемах Бабиного Яру чи Голокосту".

Його колега Віталій Нахманович розповів: "Це має бути музейно-меморіальний комплекс, який стане однією з точок консолідації українського суспільства. Він, насамперед, має доносити до людей цінності, які стануть об'єднавчими. Комплекс має включати в себе меморіальний парк, який ми називаємо "Бабин Яр – Дорогожицький некрополь", український музей Голокосту та Меморіальний музей Бабиного Яру. 

/ 5 канал
/ 5 канал
/ 5 канал Джерело: 5.ua