Українці отримають "живі кошти" замість субсидій вже за лютий – Порошенко

Вже за лютий ті, хто має субсидії, отримають їх у готівковій формі. Про це заявив у середу на нараді з питань монетизації субсидій у Міністерстві соціальної політики Президент України Петро Порошенко, повідомляє "Укрінформ".

"Як Президент я довіряю українцям. Ми реалізовуємо і запускаємо процес монетизації субсидій. Щоб вже за лютий місяць ті, хто отримують субсидії, мали можливість отримати їх у готівковій формі", - зазначив глава держави.

За його словами, монетизація субсидій потрібна, щоб зробити партнерами держави весь український народ і мотивувати їх скоротити споживання та забезпечити енергоефективність і енергозбереження.

Президент зауважив, що запровадження механізму субсидій дозволить компенсувати витрати на пальне і комунальні послуги для малозабезпечених верств населення. Сьогодні, за його словами, 74 відсотки споживачів субсидій – пенсіонери, а вони найбільше постраждали внаслідок економічної кризи через агресію РФ.

Порошенко також переконаний, що монетизація субсидій сприятиме подоланню бідності, оскільки зекономлені гроші залишатимуться у малозабезпечених і підвищать рівень їх соціального захисту.

Президент висловив вдячність уряду за пропозицію щодо збільшення енергоефективності за рахунок встановлення лічильників, зазначивши, що вони мають бути встановлені не за рахунок людей, а включені у фінансовий план НАК "Нафтогаз України".


Як повідомляв Укрінформ, у держбюджеті на 2019 рік на субсидії закладено 55 млрд грн, з яких 12 млрд грн українці повинні отримати "живими коштами". Початок монетизації субсидій готівкою заплановано на березень 2019 року.

Джерело: 5.ua