Проект меморіального центру "Бабин Яр": міжнародне журі обрало 10 фіналістів конкурсу

У столиці оголосили переможців першого відбору архітектурного конкурсу на кращий проект Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр". З понад півтори сотні проектів журі визначило лише 10 команд, які змагатимуться далі. Переможця мають оголосити у липні. Опісля – уже розпочнеться будівництво комплексу. Усе коштом благодійників.


Впритул до кладовища у Бабиному яру планують звести меморіальний центр, присвячений Голокосту. За певними правилами, від поховань потрібно відступити 5 м і огородити цвинтар парканом. І лише тоді – зможуть почати будівництво.

Місце обрали не випадково. Бабин Яр став відомим на весь світ через масові розстріли німцями під час Другої світової війни мирного населення Києва. Головно – євреїв, ромів і українських націоналістів.

"Нам необхідно донести через архітектуру, через ландшафт, через емоцію – той біль, який пройшла нація, наш народ. Коли страждає ціла нація – це та трагедія, про яку необхідно говорити, щоб ніхто не забув", – впевнений головний архітектор Києва Олександр Свистунов.

На конкурс для пошуку кращого проекту будівництва меморіального центру надійшло 165 заявок від міжнародних архітектурних бюро та приватних архітекторів. З-поміж них обрали 10 ліпших. До переліку потрапила й одна столична архітектурна компанія.

До складу журі залучили керівників міжнародних архітектурних бюро. Вольфганг Лорх – один із них: "Дуже важливо, щоби хоча б одна з 10 команд віднайшла конкретне рішення на майбутнє. Щоби показати, що там було і що має бути".

Переможця конкурсу мають оголосити 30-го липня. Серед головних критеріїв відбору – будівництво багатофункціонального музею.

"Ми зацікавлені побачити, як архітектори знайдуть правильну відповідь, щоб надати цьому місту нову форму для майбутніх поколінь. Це прекрасна подія. У нас є фантастичний замовник, підтримка міста, все, що може створити дуже радісну подію. Якби не трагедія, що яка фундаментом", – зазначив архітектор із Німеччини Бенджамін Хоссбач.

Фінансуватимуть архітектурний проект меценати та добродії. Кажуть – з бюджету столиці виділяти кошти не планують.

"Орієнтовно ці цифри десь приблизно в діапазоні $80-100 млн. Ми плануємо після закінчення архітектурного конкурсу розпочинати процес масового фандрайзингу. До якого будуть мати змогу долучитися будь-хто", – пояснив гендиректор меморіального центру Геннадій Вербиленко.

Коли ж закінчиться будівництво комплексу – зможуть озвучити лише після оголошення переможця. Тобто цього літа.

Валерія Павленко, Олександр Горнейчук, "5 канал"

[/b]

[b]

Всесвітній день урбанізму: геометрія в архітектурі та неймовірні краєвиди – фото

/ Ірина Мазіпчук Sony Center, Берлін, Німеччина
/ Ірина Мазіпчук Sony Center, Берлін, Німеччина
/ Ірина Мазіпчук Телевежа, Берлін, Німеччина
/ Ірина Мазіпчук Батьківщина-Мати, Київ, Україна
/ Ірина Мазіпчук Колесо огляду, Харків, Україна
/ Ірина Мазіпчук Пішохідний міст, Харків, Україна
/ Ірина Мазіпчук Атоміум, Брюссель, Бельгія
/ Ірина Мазіпчук Гран-Плас, Брюссель, Бельгія
/ Ірина Мазіпчук Сан-Марко, Венеція, Італія
/ Ірина Мазіпчук Венеція, Італія
/ Ірина Мазіпчук Варшава, Польща
/ Ірина Мазіпчук Домініканський собор, Львів, Україна
/ Ірина Мазіпчук Метро, Дубай, ОАЕ
/ Ірина Мазіпчук Twin Towers (Вежі-близнюки), Дубай, ОАЕ
/ Ірина Мазіпчук Вид із Бурдж Халіфа, Дубай, ОАЕ
/ Ірина Мазіпчук Бурдж Халіфа, Дубай, ОАЕ
/ Ірина Мазіпчук Дворець Гофбурґ, Відень, Австрія
Джерело: 5.ua