У Запоріжжі в пам'ять про Героїв Крут запалили смолоскипи

У Запоріжжі Героїв Крут вшановували смолоскипною ходою. Крокували Центральним проспектом міста.


Щоб взяти участь в акції, люди самоорганізовувалися через соцмережі. Близько сотні учасників запалили смолоскипи і рушили проспектом. Дорогою вигукували патріотичні гасла та згадували героїв Крут.

"Завдяки їхньому героїчному вчинку Українська держава змогла відбутися. Хоча ми, на жаль, не перемогли в тій битві, але був підписаний Берестейський мир, який дав можливість Україні відбутися як незалежній державі", – прокоментувала організаторка акції Ярина Геращенко.

"Тоді пішли на перший же заклик, пішли захищати наші найкращі сини. І тепер наші молоді, найкращі захисники – батьки, сини, онуки, вони всі зараз на передовій", – зазначила учасниця акції Валентина Рожко.

Довідково: 101 рік тому біля залізничної станції Крути на Чернігівщині чотири сотні студентів зійшлися в нерівний битві із 4-тисячною більшовицькою армією під керівництвом Михайла Муравйова.

Головний бій тривав близько п'яти годин. З українського боку загинуло, за різними оцінками, від 70 до 100 бійців. У росіян втрати втричі більші. Бій під Крутами дав можливість укласти Брестську угоду. Мирний договір між урядом Української Народної Республіки і державами Четвірного союзу, за яким визнавали самостійність УНР.

Джерело: 5.ua