Побиття активістів на Банковій: один з потерпілих дав свідчення в суді

Дарницький районний суд Києва заслухав потерпілого у справі екс-командира харківського "Беркуту" Владислава Лукаша. За версією слідства, Лукаш причетний до побиття активістів на Банковій 1 грудня 2013 року та на вулиці Інститутській 18 лютого 2014 року.


Протягом засідання було допитано 82-річного Анатолія Григоренка, який 1 грудня 2013 року на Банковій зазнав кількох ударів в голову під час протистояння між мітингувальниками та силовиками. Потерпілий заявив, що його побив один із беркутівців і вважає саме Владислава Лукаша відповідальним за заподіяні йому та іншим учасникам мітингу травми.

Під час слухання мали проаналізувати відеозаписи слідчих експериментів, проте суд не мав необхідної техніки. Загалом у справі про побиття євромайданівців під час Революції Гідності понад 170 постраждалих.

Нині екс-командир харківського "Беркуту" Владислав Лукаш перебуває під особистим зобов'язанням.

"Відповідальність у нас, судячи із усього того як проходить процес, лише за те, що мій підзахисний належав до працівників правоохоронного органу", – прокоментувала адвокатка підсудного Наталія Вознюк.

"Потерпілий, в принципі, підтвердив усі обставини, які він зазначав раніше. Підтвердив сам факт його побиття з боку працівників правоохоронних органів. Надав пояснення, що на його думку працівники міліції не могли діяти неорганізовано тобто без належної команди командира", – розповів прокурор ГПУ Валерій Смірнов.

Джерело: 5.ua