Не депозит, так цінні папери: Мінфін заборонив місцевій владі тримати бюджетні кошти на депозитах

Міністерство фінансів заборонило містам розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду на депозитних рахунках. Відповідне рішення уряд прийняв на засіданні 23 січня. Про таке інформує УНІАН з посиланням на "Економічну правду".

Заборона стосується коштів загального фонду місцевих бюджетів і діє до 31 грудня 2019 року. Основною причиною заборони є те, що кошти відволікаються на тривалий час бюджетного процесу. Водночас, у супровідних документах до проекту постанови зазначається, що у міст залишається можливість вкладати ці кошти у цінні папери.

За даними Державної казначейської служби, від початку 2018 року місцеві бюджети розмістили на банківських депозитах 18 млрд грн коштів загального фонду, та майже 8 млрд грн спецфонду. Ставка за депозитами становила 9-10%.

Заборона міністерства викликала жорстку критику з боку представників місцевої влади. Зважаючи на це, прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання уряду доручив головним розробникам разом із секретаріатом Кабміну "доопрацювати та оформити ухвалені акти (і цей проект постанови включно) згідно з регламентними вимогами".

Джерело: 5.ua