Внутрішньоцерковна система РПЦ вибудувана на радянсько-чекістських принципах – екс-священник УПЦ МП

В ефірі програми "За Чай.com" на "5 каналі" колишній протоієрей УПЦ МП, а нині протоієрей ПЦУ, ректор Відкритого православного університету святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко розповів про співпрацю Церкви з радянською владою.

"Це співпраця декількох інституцій. І головна співпраця зберігалася по лінії відділу зовнішньоцерковних зв'язків. Тобто був відділ релігійно-духовний – Патріархія в Москві, а був цей відділ зовнішньоцерковних зв'язків, який очолював нинішній Патріарх Кирил, напряму зв'язаний із спецслужбами", – розповів Георгій Коваленко.

І додав: "Питання в тому, що внутрішньоцерковна система, на жаль, вибудувана не на євангельських чи біблійних принципах, а на радянсько-чекістських".

Загалом, підсумував протоієрей, "цей принцип лукавства, принцип можливості брехати, принцип роздвоєності до життя зовнішнього і внутрішнього – це порушення".

Детальніше дивіться у повному відео інтерв'ю:


Джерело: 5.ua