Усі українські моряки в Росії залишаються за ґратами: свідчень не дають, вини не визнають

Всі українські моряки, які були захоплені російськими силовиками поблизу Керченської протоки, залишаться під арештом у Росії. З них 21 військовослужбовець – до 24 квітня, а моряки, які зазнали поранень під час агресії, залишаться під вартою до 26 квітня. Рішення ухвалив Лефортовський суд Москви. Справу розподілили на групи-четвірки.

Про продовження запобіжного заходу останнім чотирьом морякам російські судді оголосили ранком середи, 16 січня, тоді як рішення щодо інших 20 українців ухвалили напередодні. Засідання відбувалися в закритому режимі, відкрито оголошували лише рішення.

Моряки заявили, що не свідчитимуть у суді, бо вважають себе військовополоненими. Адвокати клопотали про розгляд справи гарнізонним військовим судом, але у цьому захисникам відмовили.


Розглядали без присутності ЗМІ, родичів моряків, дипломатів та українського омбудсмена Людмили Денісової, яка у Москві від понеділка. Ненадовго до зали пропускали лише рідних бранців.

"Абсолютно очікуване рішення судом, в якому абсолютно відсутня законність. Тому що очевидно, що російські суди в данцьому випадку не тільки не застосовували норми міжнародної конвенції, чого вимагав захист, а й фактично, порушували власне законодавство, російське. За всіма цими постановами нашими адвокатами будуть підготовлені скарги до апеляційної інстанції в московський міський суд. Проходження апеляційної інстанції необхідна умова для подання заяви до Європейського суду з прав людини. Основний наголос в своїх скаргах робитимемо на порушення Російською Федерацією норм міжнародного права", – прокоментував керівник адвокатської групи українських військовополонених моряків Микола Полозов.



Сутички й "кров" на асфальті: в Одесі пікетували генконсульство РФ – ФОТО

/ фото Думская
/ фото Думская
/ фото Думская
/ фото Думская
/ фото Думская
/ фото Думская
/ фото Думская
/ фото Думская
/ фото Думская
/ фото Думская Джерело: 5.ua