"Чекати зовсім трохи": в Україні почнуть виплачувати субсидії готівкою

Кабмін планує внести зміни до системи монетизації житлових субсидій. Зокрема – передбачити їх виплату в грошовій формі вже з березня цьогоріч. Про таке повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає "РБК-Україна".

"Була нарада у Президента України за участі прем'єр-міністра, низки міністрів, зацікавлених сторін, таких як "Укрпошта", "Нафтогаз", Пенсійний фонд, громадських організацій, представників ОСББ. Було ухвалено політичне рішення, щоб тих людей, яким субсидію призначено з жовтня, перевести на грошові розрахунки вже в готівковій формі з березня", – повідомив очільник відомства.

Він додає: готівковий механізм монетизації поки експериментальний. Його запустять паралельно з безготівковим.

"Це робиться для того, щоб до травня зрозуміти, який механізм є більш ефективним. Безготівковий механізм ми запустили з 1 січня, а тепер опрацьовуємо готівковий: в експериментальному порядку всім видати гроші і подивитися, як це працюватиме", – пояснює Рева.

Міністр соцполітики уточнив: наразі в Україні 4 мільйони одержувачів субсидій. Середній її розмір становить 1,5 тисячі грн (в опалювальний період, – ред.). Це 6 млрд грн на місяць ми будемо видавати готівкою", – уточнив Рева.

Зауважимо, що в безготівковій формі субсидії зможуть отримувати ті громадяни, які звернулися до Управління соціального захисту вже після 1 січня 2019 року.

Джерело: 5.ua