Відучора, 13 січня, комунальники почали розбирати головну ялинку країни, що на Софійській площі. За добу встигли зняти більш як половину іграшок та майже усі гірлянди. Завершити планують за кілька днів.
На святковій площі розбирають не лише зелену красуню, а й усі будиночки із сувенірами та фуд-зони.
Ми поцікавилися у киян, чи встигли вони подивитися на прикрашене новорічне дерево. Любов разом із дочкою розповідають: спеціально приїхали до столиці відвідати прикрашені локації. Утім тут на них чекало розчарування.
"Ми тільки приїхали, ми з Київської області, і вже розбирають. Дуже шкода. Хотілося, щоб вона ще побула святою. Ще все таки 19-го Водохреще. Хай би ще постояла", – зазначає гостя міста.
А от на Контрактовій площі, іще одній святковій локації у середмісті Києва, свята тривають. І ялинка прикрашена стоїть, і пішохідну зону не чіпатимуть щонайменше тиждень – запевняє співорганізатор дійства Ігор Добруцький.
"Старий новий рік і все. Софію прибираємо зі сьогоднішнього дня. І хочемо за пару днів зробити її чистою, для зручного пересування. Щоденно на трьох локаціях більше 2000 тисяч людей працюють, серед них прибиральників, я думаю, десь біля 20-ти, не менше", – розповів співорганізатор свята.
Ба більше, гірка та ковзанка тішитимуть киян і гостей міста до початку весни. Так вирішили через велику кількість відвідувачів.
За словами організаторів різдвяних дійств, щоби прибрати Контрактову площу та вулицю Сагайдачного потрібно щонайменше тиждень. Тому розбирати ялинку почнуть не раніше 20-го січня. Аби усі охочі встигли намилуватися новорічною красунею до свята Водохреща.
Валерія Павленко, Олексій Іванченков, "5 канал"
Джерело: 5.ua