Секс по розписці і нові безвізові країни: ТОП-5 головних подій тижня

Шпигунська історія з обміном полоненого українського моряка та інші найважливіші події тижня, що минає - в спеціальному матеріалі сайту "Сегодня".



Клімкін розповів, коли країна вступить в ЄС і НАТО

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що Україна в даний час не готова вступити в Європейський Союз. За словами міністра, це питання має середньострокову перспективу.

"Вступ до ЄС і вступ до НАТО - це історія, яка має середньострокову перспективу. Якщо вам хтось скаже, що ми вступимо за рік або за два, ніколи не вірте. Це чиста брехня і введення людей в оману. Але якщо хтось вам каже, що це справа мінімум на 30 років, теж не вірте, оскільки досвід свідчить зовсім про інше", – заявив Клімкін.

"З НАТО там дещо простіше насправді. Нам потрібен консенсус всередині НАТО, і потрібно щось зробити ще в Україні, оскільки ми самі не готові. Ми чесно повинні говорити", – зазначив міністр.

"Якщо будемо по-справжньому працювати і будемо мінятися, оскільки так, як сьогодні, Україна (реформується. – Ред.), вона в ЄС ні за рік, ні за два, ні за п'ять не вступить, так само і в НАТО", - підкреслив Клімкін.

Відзначимо, більшість українців виступають за вступ до ЄС – про це свідчать результати опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва та Київським інститутом соціології.

Згідно з оприлюдненими даними опитування, більшість українців (52%) вважають, що Україні необхідно стати членом Європейського Союзу. У той же час близько третини респондентів (34%) з цим не згодні, ще 15% не змогли визначитися зі своєю позицією.



 Українського моряка обміняли на іранського шпигуна

8 січня стало відомо, що в Україну повернеться звільнений в Ірані моряк Андрій Новічков. Про це повідомив президент України Петро Порошенко. Засуджений до смерті за злочин, якого не скоював, одесит пробув в іранській в'язниці два роки.

Новічков зміг повернутися на батьківщину тому, що Іран і Україна обмінялися полоненими. 30 грудня 2018 року Порошенко підписав документи про помилування іранця Алі Джадуея, засудженого в Харкові на 11 років в'язниці за шпигунство на користь Ісламської республіки Іран.

Андрій Новічков виїхав з України в листопаді 2016 року, після того, як підписав контракт на роботу старшим помічником капітана іранського судна Arezoo. На судно Новічков сіл неподалік від Шанхая. На 18-й день плавання в Південно-Китайському морі біля Новічкова стався конфлікт з одним з рядових матросів, іранцем за національністю Моххамадом Бахранпуром. За словами українця, той йому грубіянив, намагався вдарити, а після – вистрибнув за борт. Андрій Новічков підняв тривогу і сам організував пошуки іранського матроса. Судно зупинили, проте тіло Бахранпура так і не знайшли. Після прибуття в Іран Новічкову, єдиному не мусульманину на борту судна, пред'явили звинувачення у вбивстві.

Історію пригод українського моряка і шпигунський детектив з затриманням іранського шпигуна читайте в спеціальному матеріалі сайту "Сегодня" ("Був засуджений до смерті: все, що потрібно знати про повернення українського моряка з Ірану")



Вступили в силу нові правила сексу

Українців чекають зміни в сексуальному житті - 11 січня вступають в силу поправки до Кримінального кодексу, що стосуються домашнього насильства і згоди на секс. Сайт "Сегодня" розібрався, що потрібно знати про нові правки до Кримінального кодексу.

Зміни до Кримінально-процесуального кодексу нардепи прийняли в грудні 2017 року, а президент підписав їх рівно рік тому. Раніше зґвалтуванням вважався статевий акт, здійснений з погрозами або застосуванням сили, тепер цей злочин в законі визначається як "проникнення в тіло партнера без його вільної згоди". Саме принцип згоди, за словами юристів, тепер стане ключовим в розборі подібних справ – секс без чіткого "так" (вербального, письмового або навіть невербального) буде розцінений як згвалтування. При цьому потерпілий не зобов'язаний в суді доводити, що він чинив гвалтівнику опір. А покаранням за такий проступок стануть п'ять років в'язниці. Такий же термін загрожує і за будь-яку дію сексуального характеру (поцілунок, погладжування тощо).

Зміниться і стаття КК "Примушування до вступу в статевий зв'язок". Зараз вона застосовується тільки в тому випадку, якщо потерпілий матеріально або в робочих моментах залежний від "агресора". За новими правилами, потенційним підозрюваним може стати не тільки керівник, але і будь-яка людина. В цьому випадку правопорушнику загрожує штраф до 850 грн або арешт на півроку. Якщо ж неналежну поведінку собі дозволив начальник, то його можуть покарати штрафом в 17 тис. грн або на два роки позбавлення волі.

Українці в мережі жартують, що через прийдешні змін до КПК для виконання подружнього обов'язку чоловікові або дружині кожен раз доведеться отримувати згоду від другої половинки. Адвокат Іван Ліберман заспокоює: все не так страшно, як здається.

"Якщо говорити про сім'ї, то тут буде дзеркальна ситуація – у шлюбі не потрібно постійно запитувати згоди у своїх партнерів. Навпаки, мова йде про принцип "незгоди"- якщо один з подружжя відмовляється від інтиму, примусити до сексуального контакту його не можна. За законодавством це буде вважатися домашнім насильством. Але щоб його довести, звичайно ж, краще записати відмову на відео або аудіо", — пояснив адвокат.



 Україна вперше склала конкуренцію світовим гігантам на агроринку

Україна визнана п'ятою державою щодо постачання сільськогосподарської продукції в Євросоюз, говориться в доповіді, опублікованій Єврокомісією 10 січня. Таким чином, наша країна увійшла в ТОП-5 агроекспортерів в Євросоюз.

Згідно з результатами дослідження, в цілому за рік (листопад 2017 року - жовтень 2018 роки) Євросоюз імпортував агропродукції на 115,2 млрд євро. В цілому десятка головних експортерів в Євросоюз виглядає так:

  • Бразилія (12 млрд євро)
  • США (11,5 )
  • Китай (5,5)
  • Аргентина (5,1)
  • Україна (5,1)
  • Швейцарія (4,5)
  • Туреччина (4,5)
  • Індонезія (4,4)
  • Кот-д'Івуар (3,3)
  • Індія (3,28)

Таким чином, за аналогічний період попереднього року обсяг українського імпорту в ЄС знизився з 5,39 млрд євро до 5,123 млрд євро.

У свою чергу, Україна визнана лідером за темпами зростання імпорту сільськогосподарської продукції з ЄС - за рік приріст склав 272 млн євро, або 16%. Україна також зайняла 16-е місце серед найважливіших напрямків європейського експорту сільськогосподарської продукції.

Незважаючи на відносне зниження обсягів (на 116 млн, або 0,5%) найбільшим ринком для європейської сільськогосподарської продукції залишаються США.



Українцям добавили 14 безвізових країн

Опублікований оновлений рейтинг паспортів, згідно з яким до початку 2019 роки українці отримали безвізовий доступ в 128 країн світу. Про це свідчать дані компанії Henley & Partners, яка проаналізувала останні зміни в безвізовому режимі всіх країн світу.

Так, Україна займає 41-е місце з 104 в "Індексі паспортів", який відображає кількість безвізових країн для громадян тієї чи іншої держави. Таке ж місце в рейтингу зайняли Нікарагуа і Самоа. При цьому Україна обганяє сусідні країни. Молдова, Росія і Білорусь мають показники в 122, 119 і 77 країн з безвізовим режимом відповідно.

В цілому, за останній квартал 2018 року Україна зберегла свої позиції в рейтингу, незважаючи на введення на місяць воєнного стану в 10 регіонах. За рік позиція України покращилася (було 44-е місце) – з початку 2018 року громадяни країни могли відвідувати без візи 114 країн світу. За рік українці отримали безвіз з 14 країнами.

Очолила рейтинг Японія, громадяни якої тепер можуть відвідувати без віз 190 країн світу. Рік тому перше місце займала Німеччина з показником 177 країн. Зараз Німеччина ділить третє місце з Францією (188 країни з безвізовим відвідуванням). На другому місці – Південна Корея, яка додала Індію в список безвізових країн. Сінгапур також на другому місці з показником 189 країн.

Великобританія і США продовжують втрачати позиції в Індексі, і зараз займають 6-е місце (185 країн). Значне падіння з 1-го місця в 2015 році експерти пояснюють політикою "закритих дверей" обох країн. Ірак і Афганістан залишаються на останньому місці рейтингу з показником 30 країн з безвізовим відвідуванням.

Країни з програмами отримання громадянства через інвестиції як і раніше займають високі місця в рейтингу. Мальта, наприклад, займає 9-е місце з доступом в 182 країн світу. Сент-Кітс і Невіс та Антигуа і Барбуда знаходяться на високих 27-м і 28-м місцях.

Джерело: segodnya.ua