Україна увійшла до топ-5 експортерів агропродукції до ЄС

Україна вийшла на п'яте місце серед постачальників продуктів харчування для ЄС. Про це пише "Новое Время".

Хто експортує

Повідомляється, що Бразилія та США найбільше експортують аграрної продукції до Євросоюз. Далі йдуть Китай, Аргентина, Україна, Швейцарія, Туреччина та Індонезія. Кожна з цих країн експортувала до ЄС товарів приблизно на 5 млрд євро.

За даними Єврокомісії, поставки української продукції до ЄС в період з листопада 2017 року по жовтень 2018 року знизилися на 5%, порівняно з аналогічним попереднім періодом. Водночас Україна посіла перше місце за темпами зростання сільскогосподарського імпорту з країн ЄС. Імпорт до України підвищився на 16% і перевищів 2 млрд євро.

Крім того, Україна посідає 16 місце серед 20 найважливіших напрямків європейського агроекспорту. Найбільшим ринком для європейської агропродукції залишаються США, хоча за останній рік обсяг експорту з ЄС дещо знизився.

Що експортує

За п’ять років Україна досягла успіху здебільшого у постачанні до Європи харчових товарів, у тому числі – готової продукції. За словами співзасновника "Європейської правди" Юрія Панченка, популярністю користуються соки, активно нарощується експорт меду, хоча його об'єми поки що не такі великі.

Як зазначив Панченко, великим проривом також стало постачання до Європи молочної продукції. В України є значні перспективи експорту червоного м'яса.

Крім того, існують перспективи нарощування експорту так званих креативних товарів – одягу, предметів для дому.

"Був великий прорив, коли Україна отримала дозвіл на експорт молочної продукції. Це справді був фантастичний успіх уряду, оскільки, коли оцінювали прогнози, всі говорили, що Хорватія чекала років п'ять від початку роботи, отримання ратифікації ЄС до поставок. Україна пройшла цей шлях за рік", – заявив виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, серед лідерів експорту українських аграрних та харчових товарів залишаються зернові культури, олії та насіння олійних культур. Ключові покупці цієї продукції – країни Азії, Європейського Союзу та Африки.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що Україна не імпортуватиме товари з РФ до 2020 року.

Джерело: 5.ua