У Трампа підрахували втрати економіки США від шатдауну

Втрати американської економіки в результаті припинення роботи частини федеральних установ США можуть становити близько 1,2 млрд доларів на тиждень, якщо шатдаун затягнеться, вважає радник президента США з економічних питань Кевін Хассет.

Незважаючи на те, що такі втрати послаблять зростання економіки країни лише на 0,05 процентного пункту, вони можуть ускладнити досягнення урядом США мети забезпечення стабільного зростання ВВП на рівні 3%, пише Politico.

Як повідомлялося, робота частини федеральних відомств у США була припинена з 22 грудня 2018 року через брак фінансування. Проблема виникла через розбіжності між президентом США Дональдом Трампом і законодавцями-демократами з питання виділення бюджетних коштів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

"Я не очікую, що економічні наслідки шатдауну будуть серйозними, якщо, звичайно, він завершиться відносно швидко", - заявив Хассет.

Близько 800 тис. державних службовців, які відправлені у відпустку без заробітної плати або продовжують працювати, але не отримують зарплатних чеків через шатдаун, будуть змушені скорочувати витрати, зазначають експерти. Приватні підрядники, що працюють з державою, вже відчули на собі негативні наслідки в результаті втраченого бізнесу.

Рейтингове агентство Fitch раніше цього тижня заявило про ризики шатдауну для кредитоспроможності США, зазначивши, що, якщо він затягнеться, країна ризикує втратити найвищий рейтинг "AAA".

Влада США пообіцяла частково виплатити зарплати службовцям, відправленим у вимушену відпустку через припинення роботи держустанов.

У жовтні 2013 року, коли шатдаун тривав 16 днів, витрати держави лише на зарплатні виплати становили 2,5 млрд дол., не говорячи вже про втрачену виручку держустанов, включаючи, наприклад, національні парки, які також не працювали.

У 2018 році лише чверть державних операцій залишилася без фінансування, тому витрати наблизяться до рівня 2013 року лише при серйозному затягуванні шатдауну.

Часткове зупинення роботи Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) призвело до заморожування ринку IPO в США, в той час як припинення випуску ключовий статистики Мінсільгоспом створює проблеми для фермерів і трейдерів.

"Статистичні звіти у сільськогосподарському секторі Мінсільгоспу США вважаються інформаційним еталоном для трейдерів в усьому світі", – зазначає президент Teucrium Trading Сол Джілберт.

"Чим довше тягнеться шатдаун, тим більше Мінсільгоспу доведеться надолужувати, коли він закінчиться", – цитує експерта MarketWatch.

"Це може означати, що потенційна зміна даних, які могли б закладатися в ціни сільгосптоварів поступово, в процесі публікації звітів, вдарить по ринку несподівано, коли вийде один узагальнений звіт, – каже Джілберт. - Це може призвести до посилення волатильності і несподіваних екстремальних змін цін".

Експерти зазначають, що шатдаун припав на той момент, коли невизначеність щодо перспектив економіки США вже досить висока. Глобальне зростання сповільнюється, напруженість в торговельній сфері залишається серйозною, і американська економіка починає відчувати на собі наслідки підвищення процентних ставок.

У зв'язку з цим більшість експертів очікує, що темпи зростання ВВП США сповільняться в 2019 році і будуть нижче за мету Трампа на рівні 3%.

Джерело: segodnya.ua