Санкції США проти "Північного потоку – 2" нашкодять Україні – МЗС Німеччини

США не слід вводити односторонні санкції проти європейських компаній через "Північного потоку – 2", оскільки вони, зокрема, нашкодять в питанні збереження транзиту газу через Україну. Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.

Як повідомляє агентство Reuters, Маас різко відкинув критику Вашингтона по російському проекту газопроводу. "Питання європейської енергетичної політики повинні вирішуватися в Європі, а не в США. Накладати односторонні санкції на "Північний потік – 2"- в будь-якому випадку неправильний шлях", - заявив Маас.

Він упевнений, що санкції США в цьому випадку не нададуть підтримку Україні, в обхід яких будується "Північний потік – 2". Маас пояснив, що якщо витіснити з участі в проекті німецькі і європейські компанії, то не залишиться нікого, хто буде наполягати на збереженні транзиту російського газу по території України.

Глава МЗС Німеччини зазначив, що Берлін серйозно сприймає занепокоєння інших європейських країн, відповівши таким чином на вимоги Польщі відмовитися від "Північного потоку – 2".

"Але це нічого не змінює в нашій позиції: "Північний потік - 2" не є якимось особливим німецько-російським шляхом", - сказав Маас.

Нагадаємо, раніше німецьке видання Handelsblatt з'ясувало, що США готові ввести санкції проти двох європейських компаній, які беруть участь в реалізації проекту "Північний потік - 2" - обмежувальні заходи загрожують швейцарській Allseas і італійській Saipem, якщо ті не вийдуть з проекту.

Як відомо, "Північний потік - 2" повинен пройти по Балтійському морю, з'єднавши постачальників в Росії з споживачами в Європі. Передбачається, що пропускна здатність газопроводу складе 55 млрд кубометрів газу в рік. Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро.

Україна виступає проти цього будівництва, називаючи його політично мотивованим. Крім того 12 грудня 2018 року Європарламент виступив за припинення реалізації російського проекту трубопроводу "Північний потік – 2". У Німеччині, між тим, відмовляються визнати "Північний потік - 2" політичним проектом. Берлін вважає, що будівництво газопроводу допоможе Європі диверсифікувати поставки палива.

У той же час, влада ФРН вимагає від Росії гарантій, що транзит газу через Україну збережеться навіть після запуску нового газопроводу. Нинішній транзитний контракт між РФ і Україною закінчується після 2019 року. Сторонам належить обговорити умови подальшої доставки газу в Європу через територію України. З цією метою 21 січня відбудеться новий раунд газових переговорів в форматі Україна - РФ - Єврокомісія.

Джерело: segodnya.ua