Від "Стугни" до РСЗВ "Вільха": Пашинський розповів про зброю, що прямує до української армії

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський розповів, чим нині посилюють українську армію та які зразки озброєння невдовзі стануть на озброєння ЗСУ.

"Попри війну, попри дуже поганий стан української економіки (ми тільки у першому кварталі нового року маємо відновитися до стану економіки на 2013 рік); ми втратили купу території, активів; через ці ФСБшні блокади нам відрізали Крим, Донбас, коопераційні зв'язки, але попри це – ми рухаємося вперед.

Зараз до армії почали масово поступати противотанкові ракетні комплекси типу "Стугна", "Корсар". Ми завершили державні випробування і прийнято на озброєння новітню (повірте, вона відповідає найкращим всесвітнім взірцям) система реактивного залпового вогню "Вільха". Ми зараз закінчуємо роботу над крилатою ракетою "Нептун" , ще є багато розробок. Це я перелічив ті, про які вже публічно було сказано", – зауважив Пашинський. 

Водночас він додає: бюджетних коштів усе ще замало. 

"Звичайно, цього (виділених бюджетних коштів) дуже мало. В нас державне оборонне замовлення у 2019 році буде близько 15 – до 20 мільярдів гривень (це десь $800 мільйонів). У Росії – в десятки разів більше. Я вже не кажу про інші країни. Польща торік витратила мільярди доларів тільки на модернізацію системи протиповітряної оборони. В нас такої фінансової можливості немає, але те, що ми колосально просунулися вперед, – це я абсолютно відповідально заявляю", – наголосив голова парламентського комітету. 

Більше подробиць – дізнайтеся у відео: 


Дивіться також фотогалерею за темою:



Турчинов побував на випробуваннях нової 155-мм гаубиці "Богдана" – ФОТО

/ фото РНБО
/ фото РНБО
/ фото РНБО
/ фото РНБО
/ фото РНБО
/ соцмережі
/ соцмережі
/ фото РНБО Джерело: 5.ua