Керівництво науково-дослідного інституту "Миколаївська астрономічна обсерваторія" запропонували відомим світовим фірмам, у тому числі й Ілону Маску свою нову розробку.
А саме: розмістити на супутниках малопотужні радіомаяки, які дадуть змогу точно контролювати елементи їх орбіти. Про таке повідомив "Укрінформ".
"Ми вже підготували лист Ілону Маску з пропозиціями про співпрацю. Річ в тім, що він планує запустити на навколоземні орбіти кілька сотень супутників для зв’язку та Iнтернету. Наразі існує наземна система спостережень за космічними об’єктами – повітряно-космічна оборона Північної Америки (NORAD). Але вона досить дорога. Іншими словами, з’явився попит на новий продукт даного спрямування. А у нас є власне напрацювання, наукова розробка за так званим методом Допплера", – каже директор МАО, доктор фізико-математичних наук Олександр Шульга.
Зараз завершується тестування системи.
"І як тільки ми ще раз все перевіримо, то відправимо свої пропозиції Маску і запропонуємо своє дітище іншим компаніям, наприклад Google, Deimos", – розповідає Шульга.
Слід зазначити, що у миколаївців є ще одна наукова розробка для спостереження за апаратами супутникового телебачення – радіоінтерферометр. Одна з найбільших європейських фірм, яка супроводжує телекомунікаційні супутники, вже зацікавилася цією ідеєю.
Джерело: 5.ua