Безпрецедентна акція в Японії: 8 млн будинків роздадуть безкоштовно

З вельми незвичайною проблемою зіткнулася влада Японії – в периферії зростає кількість викинутих будинків. Загалом за 5 років їхня кількість досягла 8 млн.

Експерти передрікають катастрофу – за нинішніх темпів через 25 років третина всього житла в країні може бути занедбана.

Основними причинами цього стало старіння населення, стихійні лиха і забобони – не всі хочуть заселятися в будинку, в яких померли люди (від старості, суїциду чи були вбиті). У зв'язку з цим багато японців кидають своє житло і переїздять до мегаполісів.

З іншого боку, це також призводить до недобору податків в казну.

Для вирішення цієї дилеми в Токіо створили держпрограму, в межах якої ці будинки частково продадуть за символічні гроші або взагалі віддадуть безкоштовно. Таким чином, уряд розраховує залучити жителів мегаполісів до тихішого і спокійнішого місця.

З цією метою були створені онлайн- "банки" житла, на яких виставляються ці будинки – купити їх можуть як місцеві, так і іноземці. Але експерти також попереджають, що занедбане житло дуже часто потребує дорогого ремонту або повному знесення.

Джерело: segodnya.ua