У церквах України лунають молитви з нагоди підписання Томосу про автокефалію – подробиці

У Православних церквах України лунають молитви з нагоди підписання Патріархом Варфоломієм Томосу про автокефалію. Про таке повідомляє «5 канал».

Зокрема, на Хмельниччині віряни зібралися до Церкви Христа Храму всіх святих землі Української. Службу очолив Митрополит Хмельницький та Кам'янець-Подільський Антоній. Натепер в області помісна церква нараховує 350 громад. Окрім того, розпочався перехід із Московського Патріархату до об'єднаної церкви. Вже три такі громади увійшли до складу Православної церкви України.

Митрополит Хмельницький та Кам'янець-Подільський Антоній при цьому зауважує: «Поступово будуть приєднуватися громади російської церкви. І вже цей процес, не очікуючи Томосу, на Хмельниччині йде. Три громади, як відомо, вже перейшло. Я не буду відкривати всіх таємниць. Вони в мене є. Звернень багато і дуже багато, але, хотілося би більш впорядковано цей процес, дочекавшись Томосу, розпочати після свят процес юридичного оформлення громад з російської до Об'єднаної Помісної Української Церкви.

А один із вірян Мар’ян Крушинський каже: «Я так хочу, щоб вона була єдина. І мій народ був щасливий в тій церкві. Щоб ми об'єдналися, тому що ми до цих пір ніби один одного з'їдаємо. Нам треба об'єднатися. І ця церква це зробить, щоб ми об'єдналися. Ми будемо дружні. Народ того заслуговує. Ми будемо процвітати.

Джерело: 5.ua