Ціни на нафту продовжують рости в зв'язку з новинами, що держави ОПЕК знизили видобуток. Про це свідчать дані торгів, передає Інтерфакс.
Так, ціна березневих ф'ючерсів на нафту марки Brent на біржі ICE Futures в Лондоні станом на 9:00 ранку склала 56,11 доларів за барель, що на 0,29% вище за рівень закриття попередньої сесії. У четвер, 3 січня, контракти також виросли на 1,89% – до 55,95 доларів за барель.
Ф'ючерси на WTI на лютий на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі подорожчали на 0,51% – до 47,33 доларів за барель. 3 січня контракти також виросли на 1,18% – до 47,09 доларів за барель.
Відзначається, що з початку тижня нафта Brent подорожчала на 7,5%, що є максимумом з квітня 2018 року. Нафта WTI також підвищилася в ціні на 4,3%, найбільшими темпами з червня. Разом з тим, факторами для зниження вартості є сигнали про ослаблення економічного підйому в Китаї та погіршення перспектив світової економіки в цілому, і зростання запасів нафти в США.
Нагадаємо, раніше ми писали, що грудень-2018 був найгіршим місяцем для нафтового ринку за останні три-чотири роки. З початку місяця по 27 грудня включно Brent подешевшала на 11,2%.
Крім того, нафта почала Новий рік падінням ціни. Падіння цін на нафту було обумовлено побоюваннями надлишку пропозиції на тлі зростання виробництва сировини в США.
Джерело: segodnya.ua