Усе заради якісного сиру: як живеться буйволицям на італійських фермах з класичною музикою та масажем

Моцарт і Бетховен, а також масаж – все, аби сир вдався смачним та якісним. Італійські фермери знову підтвердили, що корови позитивно сприймають класичну музику і від того ростуть надої. Ще й молоко, ніби, смачніше. То невже буйволицям потрібне тендітне звучання струнних для якісної моцарели? Чи може це слід рекламникам подякувати за красиву легенду? Кампанія – регіон відомий багатьом італійським гурманам. Саме тут виробляють чи не найкращі сири у світі. Купити та скуштувати славетну моцарелу з молока буйволиць сюди приїздять сотні людей. А власники ресторанів стоять у черзі на замовлення легендарного сиру. Експерти кажуть – смачнішої годі й шукати. "Попри те, що Італія є країною з найменшою кількістю буйволів у світі, ми найкраще відбираємо їх, такого процесу селекції немає ніде у світі. В нас навіть є спеціальна виведена порода, якій усі заздрять. Тому й моцарела така смачна. Річ не в кількості, а в якості", – пояснює голова італійської асоціації розвідників буйволів Нікола Пальм'єрі. Італійський фермер Антоніо Пальм"єрі каже – весь секрет незабутнього смаку тутешньої моцарели у трьох складових: органічна дієта, ретельний догляд і музика. Місцевим буйволицям – а їх тут аж шість сотень – щодня вмикають світових класиків: Моцарта, Бетховена.
"Я вірю, що буйволи – розумні тварини. Дуже важливо й людям їх розуміти, любити їх, як і всіх інших тварин. Якщо встановити з ними добрі стосунки, вони відповідатимуть взаємністю", – ділиться власник ферми "Ваннуло" Антоніо Пальм'єрі. Під час спеки буйволиці тутешньої ферми можуть порелаксувати під прохолодним душем, а якщо треба – то спеціальні машини навіть зроблять масаж. А ще вони самі обирають час, коли давати молоко. Для цього є спеціальні технології. Крім того, в амбарі всі тварини мають змогу вільно пересуватися.
"Необхідно добре за ними доглядати. Їм потрібно багато простору, щоб вони рухалися. Буйволи можуть їсти тоді, коли захочуть. А ще в нас є спеціальні матраци, де вони можуть полежати та відпочити", – розповідає власник ферми.
Після всіх процедур молоко відправляють на виробництво. Потому з нього зроблять смачні йогурти, пудинги, морозиво та навіть шоколад. І продукція роз'їдеться по всій Італії. "Я придбав цю ферму в 70-х, коли виготовлення молочної продукції було ручним. За останні кілька років ми тут усе роботизували. Наша ферма одна з перших почала запроваджувати такі механічні системи", – пояснює Антоніо Пальм'єрі.
Та найбільше уваги приділяють саме моцарелі. Й тут свої складнощі. Адже цей різновид сиру краще з'їсти за кілька днів після виготовлення. Потім він втрачає смак. Чи не щодня понад 400 кілограмів такої моцарели розвозять і продають клієнтам.
"Якщо говорити в межах усієї країни, то щороку ми виробляємо до 15 тисяч тонн моцарели. Все орієнтоване на внутрішній ринок. Лише 30% іде на експорт до Франції, Німеччини та Великої Британії. Інколи навіть до Японії", – пояснює голова італійської асоціації розвідників буйволів Нікола Пальм"єрі. Таких ферм, як у Пальм'єрі, по всій Італії понад 270. Та найбільша частина зосереджена в Кампанії. Саме тут у ХІІ столітті місцеві монахи випадково винайшли рецепт смачного сиру моцарела. Відтоді він набув шаленої популярності не лише в Італії, а й у всьому світі. Оксана Ткаченко, "5 канал" Джерело: 5.ua