Сьогодні стартував перший етап монетизації субсидій: що це значить і хто отримає

З сьогоднішнього дня починає діяти перший етап монетизації субсидій в Україні – це торкнеться тих, хто вперше її оформляє.

З 1 січня "живі гроші" на банківський рахунок будуть надходити тим українцям, які вперше будуть оформляти субсидію. Тобто всі ті, хто буде подавати документи на субсидію в січні, вже отримають гроші на оплату "комуналки" на картку.

На кожного одержувача субсидій, після обробки заяви на монетизацію, буде автоматично відкритий персональний аккаунт в банку, на якому будуть відображатися житлові субсидії в грошовій формі. Тобто кошти будуть направлятися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію і воду

За результатами опалювального сезону зекономлені кошти можна буде використовувати на свій розсуд. Сума заощаджених грошей залежить виключно від сім'ї. Найбільшою вона може бути в енергоефективних будинках.

Відзначимо, що на цьому зміни не закінчаться – попереду ще два етапи. Читайте більше в матеріалі "Сегодня" про тотальну монетизацію субсидій в три етапи.

Нагадаємо, на кінець 2018 року за пільговою оплаті за послуги ЖКГ квитанції надходили вже з урахуванням знижки, а при наданні субсидії - в квитанції вказати повну суму, але її частину гасила держава, сума компенсації не надходила безпосередньо до одержувача. При цьому не так давно в Україна спростили порядок отримання субсидій.

Джерело: segodnya.ua