На орбіту Землі відправили ДНК тигра

Китайські вчені відправили на навколоземну орбіту капсулу, в котрій знаходиться дезоксирибонуклеїнова кислота рідкісного південно-китайського тигра. Про таке повідомив "Укрінформ" з посиленням на China Daily.

Дослідники зазначають, що мета цієї місії – забезпечити збереження популяції тварин, які перебувають під загрозою зникнення.

На думку вчених, на висоті однієї тисячі кілометрів над Землею, в умовах невагомості і низьких температур, ДНК тигра може зберігатися протягом десятиліть і навіть століть.

"Майбутні покоління зможуть використовувати ДНК для того, щоб відновить популяцію тварин на Землі, або навіть вирощувати їх на інших планетах", – зазначили у тексті повідомлення.

У космічній капсулі міститься ДНК тигра на ім'я Кан-Кан, він живе в зоопарку міста Гуанчжоу. Капсула була запущена на орбіту за допомогою ракети-носія "Чанчжен-11".

Слід зазначити, що китайська компанія має намір створити космічний банк генів, в якому будуть зберігатися мільйони зразків.

Як повідомляв 5.UA, дослідники Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США, змоделювавши в лабораторії умови космічного середовища, вперше отримали дезоксирибозу – важливий компонент ДНК. 

Джерело: 5.ua