Уже 22 українських моряки оголосили себе військовополоненими

Український військовий, співробітник СБУ Андрій Драч, захоплений біля берегів Криму 25 листопада, заявив, що є військовополоненим. Про це повідомив його адвокат Артем Пепа в Facebook.

"Андрій в рамках допиту заявив про те, що вважає себе військовополоненим, у решті питань відмовився від дачі показань. Почувається добре, всім волонтерам передає подяку за допомогу, настрій у нього позитивний! Рідним і близьким передає великий привіт, сподівається на швидке повернення додому", – розповів адвокат.

Андрій Драч став 22-м військовим, що оголосив себе військовополоненим.

Як повідомляв 5.UA, нині у слідчих ізоляторах Росії перебуває 24 українських полонених моряків. Їм закидають порушення територіальних вод Росії. Україна ж наполягає, що територіальні води анексованого Криму не є російськими, а атака на катери і буксир 25 листопада була здійснена в нейтральних водах Чорного моря. Відповідно усі моряки вважаються військовополоненими, на них поширюється Женевська конвенція і їх не можна утримувати в СІЗО і судити. 

Підконтрольні РФ "суди" в окупованому Криму заарештували на два місяці всіх затриманих моряків. Україна і світове співтовариство визнали військовополоненими захоплених моряків, проте влада РФ хоче судити їх як простих громадян, які нібито порушили російський кордон.

Дивіться також фотогалерею за темою:



ЗМІ опублікували фото захоплених Росією українських катерів у Керчі

/ Фото kerch.fm
/ Фото kerch.fm
/ Фото kerch.fm
/ Фото kerch.fm
/ Фото kerch.fm
/ Фото kerch.fm Джерело: 5.ua