Великий обмін: Україна пропонує Росії та ОРДЛО звільнити заручників – які умови

Україна запропонувала провести обмін схоплених сепаратистів та найманців на українських полонених, утримуваних в ОРДЛО та РФ, у форматі 22-22 і 72-19. Про таке повідомила на своїй сторінці перший заступник голови Верховної ради України Ірина Геращенко.


"Ми висловлюємо великий жаль, що через відмову РФ і ОРДЛО зірвалося запропоноване українською стороною звільнення заручників на 27 грудня. Але не опускаємо руки, пропонуємо ОБСЄ зібрати всі сторони й 27-го на відеоконференції обговорити нові ініціативи. Ми пропонуємо провести звільнення утримуваних у форматі 22-22 і 72-19 5 січня 2019 року, аби 150 людей зустрічали Різдво вдома, могли піти з родинами в церкву і помолитися за мир", – наголосила Геращенко.

Крім того, заступник голови ВР запропонувала Раді Церков підтримати ініціативу, апелювати до російської влади проявити милосердя, гуманізм, відданість християнській, православній традиції милосердя і добрих вчинків до Різдва на практиці.

"Було б чудово – домовитися і про звільнення і про режим тиші", – підсумувала посадовець.

Як повідомляв 5.UA, канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон закликали здійснити обмін заручниками на Донбасі та звільнити політичних бранців до кінця року. Про це йдеться у заяві речника німецького уряду Штефана Зайберта від імені лідерів Франції і Німеччини після їхньої зустрічі з Президентом України Петром Порошенком у Парижі 11 листопада. Заява розміщена на сайті уряду Німеччини.

Джерело: 5.ua