В Україні "заморозили" підвищення зарплат чиновникам

Зростання зарплат державних службовців в Україні буде обмежений в 2019 році. Про це йдеться в меморандумі про співпрацю України і МВФ в рамках нової програми stand-by.

"Для створення достатнього фіскального простору для витрат, пов'язаних з безпекою, і необхідних інвестицій в інфраструктуру, заробітна плата державних службовців буде залишатися на рівні 2018 року", - говориться в документі.

Раніше повідомлялося, що до держбюджету-2019 також не закладено підвищення посадових окладів працівників державних органів, а також працівників Державного бюро розслідувань (ДБР) і Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

При цьому в 2018 році Кабмін змінив структуру нарахування зарплати держслужбовцям. Тепер частка окладу в зарплаті становить не менше 50%. Раніше оклад становив не більше 30% від усієї зарплати, а до окладу зазвичай додається чимала кількість різноманітних доплат і надбавок.

Сам оклад встановлюється по-різному для керівних кадрів і рядових держслужбовців. Відправною точкою для розрахунку окладу керівних кадрів є оклад прем'єр-міністра. Наприклад, президент може розраховувати на 140% окладу прем'єра, міністри і депутати (депутати прирівнюються до міністрів) - на 92% і т.д. У свою чергу, оклад прем'єра дорівнює 20 мінімальним зарплатам. Таким чином, зарплати держслужбовців залежать від мінімальної зарплати.

Джерело: segodnya.ua