Критичний мінімум: в Одесі волонтери закликали поповнити банк крові

Кращий подарунок – життя. В Одесі до Дня Святого Миколая на станції переливання крові влаштували свято – запросили музикантів та донорів.


Концертом волонтери закликали поповнити банк крові, запаси якого нині вичерпуються. Акцію охоче підтримали поліцейські, студенти та прості одесити. Загалом лише за перші 2 години участь у заході взяло півсотні осіб.

Усім донорам, окрім фінансової винагороди, давали солодкі новорічні подарунки та розігрували сертифікати. Лікарі, своєю чергою, кажуть – донорство не лише благодійний акт, воно корисне для організму самого донора.

"У народі – омолодження, але насправді просто тренуємо кістковий мозок до вироблення більш нових клітинок. Ще одна перевага – організм донора адаптований до крововтрати і, в разі чого, йому треба набагато менше компонентів, швидше зупиняється кровотеча ніж у звичайних людей", – пояснила завідувачка донорського відділення обласної станції переливання крові Марина Ткаченко.

"Наразі критичний мінімум крові в банку, тому що сезон застуд, відпусток, канікул. А лікарі як і раніше рятують життя, тому дуже-дуже потрібна кров", – наголосила організатор акції Златослава Бондар.

Джерело: 5.ua