"Укренерго" перевели під управління Мінфіну: навіщо це потрібно

Майновий комплекс держпідприємства "Національна енергетична компанія (НЕК) "Укренерго" передано зі сфери управління Міненерговугілля до сферу управління Мінфіну.

"Переконаний, що це дозволить не тільки забезпечити виконання відповідних вимог незалежного ринку в частині відділення генерації і поставки електроенергії від її транспортування, а й прискорить процеси прозорої корпоратизації компанії", – прокоментував це рішення міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко.

За словами міністра, передача "Укренерго" в управління Мінфіну є важливим кроком зі створення передумов для успішного проходження компанією сертифікації відповідно до стандартів загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E для приєднання до неї в майбутньому.

  • НЕК "Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію роботи ОЕС. 

Як повідомлялося, в червні 2017 року Україна підписала угоду про умови об'єднання енергосистем України та Молдови з ЕNTSO-E (Європейська мережа системних операторів передачі електроенергії). У липні 2017 року угода набула чинності після її підписання необхідною кількістю європейських системних операторів.

Кінцевий термін виконання заходів каталогу вимог для приєднання ОЕС України до енергосистеми Європи настає в липні 2022 р.

Детальніше про те, що планують глобально змінити в українській енергетиці, читайте на сайті "Сегодня" в матеріалі "Енергостратегія-2035: як українці житимуть через 18 років".

Джерело: segodnya.ua