У Києві мешканці деяких будинків скаржаться на холод у квартирах. Вони відзначають, що опалення включено, а батареї - ледве теплі.
"Батареї у мене ледве теплі. Одна трошки тепліше, чуть-чуть, а друга взагалі холодна. Сплю я під теплою ковдрою, під пледом, в махровій піжамі, наверх халат. Мені просто вже набридло мерзнути", - розповіла мешканка Києва Анастасія Биковська.
Як відзначили, у Київській міській державній адміністрації, причин недогріву в будинках може бути три.
"Це або проблема, пов'язана з тепломережами, з подачею тепла. Або це проблеми в будинку, за які відповідає ЖЕК, який обслуговує будинок. Або саме в квартирі є якась проблема, і тут вже є зона відповідальності власника", підкреслив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.
Він уточнив, що, перш за все, потрібно повідомити про проблему, зателефонувавши на номер 1557. Після цього повинна прийти комісія з обслуговуючої організації.
У свою чергу адвокат Микола Хахула зазначив, що подібна комісія виїжджає на місце, в квартирі заміряють температуру, дивляться, в якому стані знаходяться батареї, після чого видається акт обстеження. З цим актом людина може звернутися за перерахунком за опалення. Якщо в квартирі нижче 14 градусів - плата взагалі не повинна нараховуватися.
"Температура нижче 18 градусів - за кожен градус фактично людина може просити зменшення розміру опалення мінус 5%", - уточнив Хахула.
Як розповів директор СП "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго", Костянтин Лопатін, якщо в будинку труби пропрацювали більше 40 років, то якісну послугу з опалення можна не чекати.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що двом районам Києва підвищили тариф на опалення і гарячу воду. Рішення прийняла комісія з регулювання в сфері енергетики.
Як ми писали, Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), затвердила підвищення тарифів на тепло для населення. В результаті з 1 січня в Україні зростуть ціни на опалення. Подорожчання складе від 12 до 30% залежно від регіону і підприємства-постачальника.
Джерело: segodnya.ua