Бізнес всього світу перевіряє перехід на чотириденний робочий тиждень

Підприємства в усьому світі намагаються скорочувати робочий тиждень до чотирьох днів, і вже з'явилися перші результати таких експериментів.

Як пише агентство Reuters, компанії, які "урізали" кількість робочих днів, виявили підвищення продуктивності співробітників. Крім того, випадки професійного вигорання персоналу стали більш рідкісними.

Так, берлінська компанія з розробки програмного забезпечення для управління проектами Planio в рамках пілотного проекту на початку 2018 року надала чотириденний тиждень 10 співробітникам.

"Ми справляємося краще, якщо не працюємо в шаленому темпі", – підвів підсумок експерименту засновник компанії Ян Шульц-Хофен.

А в Новій Зеландії страхова контора Perpetual Guardian, ввівши 32-годинний робочий тиждень, виявила зниження стресу і підвищення залученості персоналу. Навіть в Японії, яка славиться трудоголізмом населення, влада заохочує роботодавців, які продовжують вихідні на ранок понеділка.

До речі, федерація британських профспілок (TUC) наполягає на тому, щоб вся країна перейшла на чотириденний тиждень до кінця сторіччя.

"Це зменшить стрес від "жонглювання" роботою і сімейним життям і може поліпшити гендерну рівність. Компанії, які вже спробували, кажуть, що це краще для продуктивності і добробуту персоналу", – сказала економічна голова TUC Кейт Белл.

Раніше повідомлялося, що, з огляду на прогнози про роботизацію виробництв і введення в розвинених країнах тестового безумовного доходу, за прогнозами експертів, люди на планеті перейдуть на скорочений робочий день.

Джерело: segodnya.ua